SECTION III CLASS C TOURNAMENT
099
Brent Millard (Lowville) maj dec Cody Fields (General Brown) 11-3
099
Sean Banks (Adirondack) pin Harry Roberts (APW/Pulaski) :47
099
Nick Rouse (Canastota) pin Christian Daley (Skaneateles) :36
099
Evan Salmonsen (Hannibal) pin Andrew Palmer (Sherburne-Earlville) 3:36
099
Cody Fields (General Brown) pin Jacob Wells (Cazenovia) 1:13
099
Brent Millard (Lowville) tf Sean Banks (Adirondack) 15-0
099
Sam Olczyk (Holland Patent) pin Nick Rouse (Canastota) 2:58
099
Isaiah Roes (Lowville) maj dec Evan Salmonsen (Hannibal) 10-2
099
Isaiah Roes (Lowville) dec Sam Olczyk (Holland Patent) 4-2
099
Brent Millard (Lowville) dec Sam Olczyk (Holland Patent) 6-0
099
Sam Olczyk (Holland Patent) dec Evan Salmonsen (Hannibal) 4-3
099
Nick Rouse (Canastota) maj dec Sean Banks (Adirondack) 11-1
099
Evan Salmonsen (Hannibal) maj dec Katherine Sumner (Port Byron) 9-0
099
Nick Rouse (Canastota) pin Evan Salmonsen (Hannibal) 4:38
099
Isaiah Roes (Lowville) pin Nick Rouse (Canastota) 3:49
099
Cody Fields (General Brown) pin Isaiah Roes (Lowville) 3:09
099
Cody Fields (General Brown) tf Katherine Sumner (Port Byron) 15-0
106
Zach Williams (Hannibal) dec Nevan Rourke (Skaneateles) 1-0
106
Stone Lutz (Adirondack) dec Hunter Zbydniewski (Sherburne-Earlville) 9-8
106
Hunter Zbydniewski (Sherburne-Earlville) dec Zach Williams (Hannibal) 5-2
106
Coty Lutz (Adirondack) pin Nevan Rourke (Skaneateles) 3:23
106
Nevan Rourke (Skaneateles) maj dec Matt Hood (Canastota) 12-0
106
Will Shephard (Cazenovia) pin Stone Lutz (Adirondack) 3:25
106
TJ Philpotts (Herkimer) pin Hunter Zbydniewski (Sherburne-Earlville) 1:10
106
Will Shephard (Cazenovia) maj dec Alex Wilcox (General Brown) 13-0
106
Stone Lutz (Adirondack) dec Zach Williams (Hannibal) 4-1
106
Hunter Zbydniewski (Sherburne-Earlville) pin Nevan Rourke (Skaneateles) 5:08
106
TJ Philpotts (Herkimer) pin Matt Hood (Canastota) 3:16
106
Zach Williams (Hannibal) dec Alex Wilcox (General Brown) 4-2
106
TJ Philpotts (Herkimer) dec Will Shephard (Cazenovia) 6-1
113
Zack Maxwell (Cazenovia) pin Marshall Bruggeman (Canastota) 1:41
113
Dustin Ouellette (Hannibal) dec Max Collier (Skaneateles) 9-5
113
Connor Schissler (General Brown) dec Joey Brillo (Skaneateles) 10-8
113
Joey Brillo (Skaneateles) dec Dustin Ouellette (Hannibal) 2-1
113
Connor Schissler (General Brown) pin Max Collier (Skaneateles) 2:25
113
Joey Brillo (Skaneateles) dec Zack Maxwell (Cazenovia) 7-0
113
Max Collier (Skaneateles) maj dec Steven Philpotts (Herkimer) 16-5
113
Ryan O'Rourke (Adirondack) dec Connor Schissler (General Brown) 8-2
113
Derek Spann (Adirondack) pin Dustin Ouellette (Hannibal) 3:02
113
Ryan O'Rourke (Adirondack) pin Zack Maxwell (Cazenovia) 2:54
113
Connor Schissler (General Brown) dec Joey Brillo (Skaneateles) 8-4
113
Dustin Ouellette (Hannibal) dec Max Collier (Skaneateles) 7-6
113
Derek Spann (Adirondack) pin Steven Philpotts (Herkimer) 1:03
113
Joey Brillo (Skaneateles) pin Jordan Young (Port Byron) 3:05
113
Derek Spann (Adirondack) pin Michael Trask (Sherburne-Earlville) 1:02
113
Derek Spann (Adirondack) pin Ryan O'Rourke (Adirondack) 5:35
120
Austin Parker (Port Byron) maj dec Josh Comins (APW/Pulaski) 11-0
120
Kevin Dunshee (Sherburne-Earlville) pin Dennis Spaulding (Hannibal) 3:21
120
Brandon Gaylord (Adirondack) pin Garrett Fields (General Brown) 1:39
120
Hunter Owen (Sherburne-Earlville) pin Carter Biviano (Cazenovia) 2:54
120
Kevin Dunshee (Sherburne-Earlville) pin Austin Parker (Port Byron) 5:46
120
Hunter Owen (Sherburne-Earlville) pin Brandon Gaylord (Adirondack) 2:27
120
Dennis Spaulding (Hannibal) pin Josh Comins (APW/Pulaski) :41
120
Garrett Fields (General Brown) pin Carter Biviano (Cazenovia) :39
120
Dennis Spaulding (Hannibal) pin Brandon Gaylord (Adirondack) 4:13
120
Garrett Fields (General Brown) inj def Austin Parker (Port Byron)
120
Garrett Fields (General Brown) pin Dennis Spaulding (Hannibal) 3:52
120
Brandon Gaylord (Adirondack) inj def Austin Parker (Port Byron)
120
Carter Biviano (Cazenovia) pin Jon Cox (Canastota) 1:10
120
Garrett Fields (General Brown) pin Marshall Borek (Herkimer) :25
120
Kevin Dunshee (Sherburne-Earlville) dec Hunter Owen (Sherburne-Earlville) 4-2
120
Kevin Dunshee (Sherburne-Earlville) pin Devin Mullin (APW/Pulaski) 2:38
126
Nate Cronk (APW/Pulaski) pin Dylan Stellmack (Onondaga) 1:52
126
Dylan Stellmack (Onondaga) pin Nate Cronk (APW/Pulaski) 2:23
126
Ryan Zawtocki (Herkimer) maj dec Harry Roberts (Adirondack) 10-0
126
Harry Roberts (Adirondack) pin Nate Cronk (APW/Pulaski) 3:45
126
Ryan Zawtocki (Herkimer) pin Dylan Stellmack (Onondaga) 4:25
126
Harry Roberts (Adirondack) pin Brandon Wolfe (Hannibal) 3:25
126
Dylan Stellmack (Onondaga) pin Kyler Ford (Herkimer) 1:16
126
Ryan Snow (General Brown) pin Ryan Zawtocki (Herkimer) 1:52
126
Hunter Richard (Holland Patent) pin Nate Cronk (APW/Pulaski) 2:42
126
Ryan Snow (General Brown) pin Brandon Wolfe (Hannibal) :56
126
Ryan Zawtocki (Herkimer) pin Harry Roberts (Adirondack) 3:38
126
Hunter Richard (Holland Patent) pin Kyler Ford (Herkimer) 1:05
126
Brandon Wolfe (Hannibal) dec Matthew Goetzmann (Skaneateles) 7-2
126
Ryan Snow (General Brown) dec Hunter Richard (Holland Patent) 7-2
132
Josh Brillo (Skaneateles) pin Scott Bluto (General Brown) 3:10
132
Andrew Taber (Port Byron) dec Caleb Mayer (Lowville) 5-4
132
Tyler Field (Onondaga) pin Mike Zupan (Canastota) 2:34
132
Cormac Green (Port Byron) pin Josh Brillo (Skaneateles) 4:47
132
Tyler Field (Onondaga) maj dec Andrew Taber (Port Byron) 9-0
132
Scott Bluto (General Brown) dec Bradley Curry (Lowville) 1-0
132
Caleb Mayer (Lowville) pin Mike Zupan (Canastota) :41
132
Scott Bluto (General Brown) dec Andrew Taber (Port Byron) 5-2
132
Josh Brillo (Skaneateles) dec Caleb Mayer (Lowville) 6-2
132
Scott Bluto (General Brown) dec Josh Brillo (Skaneateles) 5-2
132
Andrew Taber (Port Byron) dec Caleb Mayer (Lowville) 6-3
132
Cormac Green (Port Byron) pin Bradley Curry (Lowville) 1:21
132
Mike Zupan (Canastota) pin Jared Johnson (Adirondack) 3:54
132
Bradley Curry (Lowville) dec Paul McGlaughlin (Cazenovia) 8-2
132
Cormac Green (Port Byron) dec Tyler Field (Onondaga) 4-1
138
Colin VanBuren (APW/Pulaski) maj dec Collin Treen (Herkimer) 10-2
138
Maverick Janes (Skaneateles) tf Nick LaManque (Holland Patent) 15-0
138
Ben Marshall (Canastota) dec Colin VanBuren (APW/Pulaski) 4-1
138
Colin VanBuren (APW/Pulaski) pin Collin Treen (Herkimer) :57
138
Austin Benoit (Holland Patent) dec Ben Marshall (Canastota) 5-0
138
Austin Benoit (Holland Patent) maj dec Collin Treen (Herkimer) 13-0
138
Ben Marshall (Canastota) dec Nick LaManque (Holland Patent) 7-1
138
Collin Treen (Herkimer) dec Raymond Spencer (Lowville) 4-2
138
Nate Walker (Canastota) pin Colin VanBuren (APW/Pulaski) 5:07
138
Austin Benoit (Holland Patent) dec Ben Marshall (Canastota) 5-0
138
Maverick Janes (Skaneateles) dec Austin Benoit (Holland Patent) 4-1
138
Nate Walker (Canastota) maj dec Raymond Spencer (Lowville) 10-2
138
Austin Benoit (Holland Patent) pin Frank McKenna (Onondaga) 3:38
138
Nick LaManque (Holland Patent) pin Andrew Thilges (General Brown) 5:57
138
Colin VanBuren (APW/Pulaski) pin Dallas Robinson (Adirondack) 5:22
138
Raymond Spencer (Lowville) tf Kyle Wise (Port Byron) 17-0
138
Nate Walker (Canastota) dec Maverick Janes (Skaneateles) 8-2
145
Alex Herringshaw (Holland Patent) pin Ryan Wilcox (Sherburne-Earlville) :52
145
Joe Riester (Port Byron) dec Andrew Newton (Skaneateles) 3-2
145
Tyler Wyman (Hannibal) maj dec Michael Goetzmann (Skaneateles) 10-0
145
Dulton Griffith (Adirondack) dec Trevor Snow (General Brown) 8-7
145
Alex Herringshaw (Holland Patent) maj dec Joe Riester (Port Byron) 14-0
145
Tyler Wyman (Hannibal) dec Dulton Griffith (Adirondack) 7-0
145
Andrew Newton (Skaneateles) dec Ryan Wilcox (Sherburne-Earlville) 3-2
145
Trevor Snow (General Brown) dec Michael Goetzmann (Skaneateles) 5-0
145
Andrew Newton (Skaneateles) dec Dulton Griffith (Adirondack) 7-0
145
Trevor Snow (General Brown) dec Joe Riester (Port Byron) 2-1
145
Trevor Snow (General Brown) dec Andrew Newton (Skaneateles) 5-3
145
Joe Riester (Port Byron) dec Dulton Griffith (Adirondack) 6-2
145
Trevor Snow (General Brown) pin Alex Morganthaler (Port Byron) 1:30
145
Dulton Griffith (Adirondack) pin Josh Mason (APW/Pulaski) 1:36
145
Andrew Newton (Skaneateles) pin Brian Meade (Sherburne-Earlville) 2:25
145
Alex Herringshaw (Holland Patent) tf Tyler Wyman (Hannibal) 15-0
145
Alex Herringshaw (Holland Patent) pin Alex Nannery (Cazenovia) 1:31
145
Joe Riester (Port Byron) pin James Pettucci (Herkimer) 1:55
145
Michael Goetzmann (Skaneateles) pin Cody Richer (Canastota) 3:36
152
Joe Hennessey (Adirondack) pin Jon Sheeley (APW/Pulaski) :34
152
Tyler Silverthorn (General Brown) pin Erick Ward (Holland Patent) 2:26
152
Jacob Sherman (Canastota) maj dec Bill Anson (Onondaga) 13-3
152
Kyle O'Connor (General Brown) pin Erick Ward (Holland Patent) 2:35
152
Erick Ward (Holland Patent) pin Bill Anson (Onondaga) 4:24
152
Kyle O'Connor (General Brown) dec Jacob Sherman (Canastota) 1-0
152
Bill Anson (Onondaga) pin Jon Sheeley (APW/Pulaski) 2:56
152
Jacob Sherman (Canastota) pin Jacob Wheet (Herkimer) 1:30
152
Joe Hennessey (Adirondack) dec Kyle O'Connor (General Brown) 5-3
152
Kyle O'Connor (General Brown) pin Bill Anson (Onondaga) 1:35
152
Erick Ward (Holland Patent) pin Jacob Sherman (Canastota) 2:37
152
Tyler Silverthorn (General Brown) pin Jacob Wheet (Herkimer) 1:05
152
Kyle O'Connor (General Brown) pin Zack Kurtz (Port Byron) 2:31
152
Tyler Silverthorn (General Brown) maj dec Joe Hennessey (Adirondack) 15-4
160
Coty Lutz (Adirondack) pin Alex Shepardson (Herkimer) 2:21
160
Anthony Micaroni (Canastota) dec Greg Hadcock (Hannibal) 6-5
160
Jack Buell (Sherburne-Earlville) maj dec Coty Lutz (Adirondack) 13-0
160
Doug Simmons (Canastota) pin Mike Woolheater (Holland Patent) 2:33
160
Francis Lombardi (Skaneateles) dec Alex Shepardson (Herkimer) 5-2
160
Doug Simmons (Canastota) dec Coty Lutz (Adirondack) 1-0
160
Greg Hadcock (Hannibal) pin Francis Lombardi (Skaneateles) 2:01
160
Greg Hadcock (Hannibal) dec Doug Simmons (Canastota) 10-3
160
Coty Lutz (Adirondack) pin Francis Lombardi (Skaneateles) 1:51
160
Jack Buell (Sherburne-Earlville) pin Francis Lombardi (Skaneateles) :20
160
Anthony Micaroni (Canastota) dec Doug Simmons (Canastota) 2-1
160
Greg Hadcock (Hannibal) pin Mike Woolheater (Holland Patent) :25
160
Alex Shepardson (Herkimer) pin Mike Vincent (APW/Pulaski) 1:13
160
Greg Hadcock (Hannibal) pin Gavin Kirby (Port Byron) :34
160
Jack Buell (Sherburne-Earlville) pin Anthony Micaroni (Canastota) 5:35
170
Derek Hilton (Hannibal) dec Marc Grogan (Holland Patent) 2-0
170
Mike Nourse (Cazenovia) dec John Nannery (Cazenovia) 15-13
170
Chris Ruthaford (Canastota) dec James Lamm (Adirondack) 4-0
170
Darren Knapp (Sherburne-Earlville) maj dec Patrick Greenfield (Skaneateles) 10-1
170
John Nannery (Cazenovia) pin Chris Ruthaford (Canastota) 4:19
170
Marc Grogan (Holland Patent) dec Darren Knapp (Sherburne-Earlville) 9-3
170
Marc Grogan (Holland Patent) dec John Nannery (Cazenovia) 7-6
170
Chris Ruthaford (Canastota) dec Darren Knapp (Sherburne-Earlville) 3-1
170
Mike Nourse (Cazenovia) pin Patrick Greenfield (Skaneateles) :54
170
John Nannery (Cazenovia) tf Darren Knapp (Sherburne-Earlville) 23-6
170
Marc Grogan (Holland Patent) pin Chris Ruthaford (Canastota) 2:54
170
Derek Hilton (Hannibal) maj dec James Lamm (Adirondack) 11-0
170
John Nannery (Cazenovia) pin Gavin Kovalik (General Brown) 4:32
170
Derek Hilton (Hannibal) pin Cody Lambert (APW/Pulaski) :43
170
Derek Hilton (Hannibal) dec Mike Nourse (Cazenovia) 4-0
182
Chris Pinckney (Port Byron) pin Jacob Joanette (General Brown) :52
182
Josh Knamm (Holland Patent) pin Corbin Pritchard (Adirondack) 1:30
182
Matt Williams (Holland Patent) pin Richard Sharpe (Canastota) :54
182
Josh Knamm (Holland Patent) dec Brian Silfer (Cazenovia) 6-1
182
Jacob Joanette (General Brown) pin Matt Williams (Holland Patent) 4:11
182
Jacob Joanette (General Brown) dec Josh Knamm (Holland Patent) 10-6
182
Brian Silfer (Cazenovia) pin Matt Williams (Holland Patent) :54
182
Connor Gray (Skaneateles) pin Richard Sharpe (Canastota) 1:07
182
Brian Silfer (Cazenovia) maj dec Matt Williams (Holland Patent) 16-5
182
Jacob Joanette (General Brown) pin Josh Knamm (Holland Patent) 3:20
182
Chris Pinckney (Port Byron) pin Corbin Pritchard (Adirondack) 1:24
182
Brian Silfer (Cazenovia) pin Chris Knox (Hannibal) 2:37
182
Corbin Pritchard (Adirondack) dec Andrew Grube (Herkimer) 11-4
182
Connor Gray (Skaneateles) dec Brian Silfer (Cazenovia) 9-4
182
Chris Pinckney (Port Byron) dec Connor Gray (Skaneateles) 4-0
195
Dan Appley (Herkimer) dec Riccardo Dawkins (General Brown) 3-2
195
Hayden Polhamus (Cazenovia) pin Jordan Reinhardt (Holland Patent) 3:22
195
AJ Thomas (Lowville) pin Hunter Hilton (APW/Pulaski) 2:58
195
Hayden Polhamus (Cazenovia) dec Riccardo Dawkins (General Brown) 3-1
195
Riccardo Dawkins (General Brown) inj def Daniel Phillips (Cazenovia)
195
AJ Thomas (Lowville) pin Hayden Polhamus (Cazenovia) 3:34
195
AJ Thomas (Lowville) pin Daniel Phillips (Cazenovia) 3:35
195
Tyler DeLaura (Adirondack) pin Daniel Phillips (Cazenovia) 4:34
195
Dan Appley (Herkimer) pin Hunter Hilton (APW/Pulaski) 2:25
195
Riccardo Dawkins (General Brown) dec AJ Thomas (Lowville) 3-2
195
Tyler DeLaura (Adirondack) dec Hayden Polhamus (Cazenovia) 2-1
195
Daniel Phillips (Cazenovia) pin Jordan Reinhardt (Holland Patent) 1:09
195
Dan Appley (Herkimer) pin Hunter Hatton (Sherburne-Earlville) 1:15
195
Jordan Reinhardt (Holland Patent) dec Nick Buehler (Port Byron) 5-3
195
Dan Appley (Herkimer) dec Tyler DeLaura (Adirondack) 2-1
220
Owen Albanese (Canastota) pin Logan Staiger (Cazenovia) 1:55
220
Steven Napolitano (Herkimer) pin Jarrett Muniente (Holland Patent) :36
220
Mike Murray (Port Byron) dec Owen Albanese (Canastota) 3-1
220
Connor Hamilton (Adirondack) dec Steven Napolitano (Herkimer) 6-1
220
Connor Hamilton (Adirondack) dec Mike Murray (Port Byron) 4-2
220
Owen Albanese (Canastota) dec Steven Napolitano (Herkimer) 5-1
220
Colton Erb (General Brown) dec Mike Murray (Port Byron) 4-1
220
Garrett Duvall (Sherburne-Earlville) dec Connor Hamilton (Adirondack) 3-1
220
Colton Erb (General Brown) dec Jarrett Muniente (Holland Patent) 4-0
220
Mike Murray (Port Byron) pin Steven Napolitano (Herkimer) 2:46
220
Connor Hamilton (Adirondack) dec Owen Albanese (Canastota) 3-2
220
Garrett Duvall (Sherburne-Earlville) pin Logan Staiger (Cazenovia) 1:17
220
Garrett Duvall (Sherburne-Earlville) dec Colton Erb (General Brown) 3-2
285
Brad Lucas (Cazenovia) dec Kierstan Armstrong (Adirondack) 4-2
285
Cosimo Tangorra (Herkimer) inj def Robert Gage (Hannibal)
285
Damien McGregor (Sherburne-Earlville) dec Isaiah Mann (Onondaga) 5-3
285
Kierstan Armstrong (Adirondack) pin Cosimo Tangorra (Herkimer) 1:33
285
Andrew Tanner (Adirondack) pin Damien McGregor (Sherburne-Earlville) 2:29
285
Kierstan Armstrong (Adirondack) pin Andrew Tanner (Adirondack) 1:24
285
Jacob Morris (Canastota) pin Andrew Tanner (Adirondack) 1:57
285
Brad Lucas (Cazenovia) pin Isaiah Mann (Onondaga) 1:40
285
Kierstan Armstrong (Adirondack) dec Damien McGregor (Sherburne-Earlville) 7-0
285
Andrew Tanner (Adirondack) inj def Robert Gage (Hannibal)
285
Jacob Morris (Canastota) pin Cosimo Tangorra (Herkimer) 1:13
285
Brad Lucas (Cazenovia) pin Cam Cook (Port Byron) :35
285
Damien McGregor (Sherburne-Earlville) dec Terrin Pierce (Skaneateles) 4-2
285
Robert Gage (Hannibal) pin Jacob Friot (APW/Pulaski) 1:58
285
Brad Lucas (Cazenovia) dec Jacob Morris (Canastota) 3-2
285
Cosimo Tangorra (Herkimer) dec Damien McGregor (Sherburne-Earlville) 4-2