NOAH YADIOSKY
Windsor Black Knights

Email your profile picture to john@cnywrestling.com

2019-20

Senior, 152 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/04/19

170

Lost

Norwich

Mikey Squires

tf

16-0 4:31

Dual vs Norwich

12/11/19

170

Won

Oneonta

Mateo Goodhue

dec

13-8

Dual vs Oneonta

12/14/19

170

Lost

Gouverneur

Mitch Tyler

maj dec

12-3

4th

Sgt. Justin Rodgers Memorial Tournament

12/14/19

170

Lost

Windsor

Langdon Sibley

tf

16-0

Sgt. Justin Rodgers Memorial Tournament

12/14/19

170

Won

Lansing

Jermaine Fisher

pin

5:02

Sgt. Justin Rodgers Memorial Tournament

12/14/19

170

Won

Peru

Devin Blake

dec

5-3

Sgt. Justin Rodgers Memorial Tournament

12/14/19

170

Lost

Gouverneur

Tyler Tupper

maj dec

14-0

Sgt. Justin Rodgers Memorial Tournament

12/20/19

160

Won

Maine-Endwell

Matt Krapf

pin

0:35

Dual vs Maine-Endwell

12/27/19

152

Lost

Waverly

Austin Kimble

dec

9-5

Windsor Christmas Tournament

12/27/19

152

Lost

BGAH

Brady Buttice

dec

7-2

Windsor Christmas Tournament

01/15/20

170

Won

Susquehanna Valley

Dominic Morabito

pin

4:02

Dual vs Susquehanna Valley

01/17/20

160

Won

Ithaca

Evan Butler

pin

2:23

STAC Championship

01/17/20

160

Lost

Horseheads

Jarrett O'Connell

maj dec

19-7

STAC Championship

01/17/20

160

Won

Owego Free Academy

Matt Gatto

pin

1:45

STAC Championship

01/17/20

160

Won

Susquehanna Valley

Aidan Lupole

pin

1:27

5th

STAC Championship

02/08/20

160

Lost

Norwich

Dakota Powers

pin

2:28

4th

Section IV Division II Qualifier B

02/08/20

160

Lost

Waverly

Ethan Stotler

pin

3:33

Section IV Division II Qualifier B

02/08/20

160

Won

Whitney Point

Killian Prentice

pin

4:25

Section IV Division II Qualifier B

02/08/20

160

Won

Whitney Point

James Loveless

pin

:34

Section IV Division II Qualifier B

02/15/20

160

Lost

Newark Valley

Connor Jacobson

dec

9-7

Section IV Division II Championshpis

02/15/20

160

Won

Marathon

Mike Wales

pin

2:25

Section IV Division II Championshpis

02/15/20

160

Won

Greene-Oxford

Paul Baker

dec

10-5

Section IV Division II Championshpis

02/15/20

160

Lost

Norwich

Dakota Powers

dec

3-2

Section IV Division II Championshpis

02/15/20

160

Won

Newark Valley

Connor Jacobson

dec

5-1

5th

Section IV Division II Championshpis

2019-20 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
13
11
9
0
4
0
0
0
66
46

2018-19

Junior, 170 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/01/18

170

Lost

Windsor

David Flora

dec

6-4

Bill Andersen Memorial Tournament

12/01/18

170

Lost

Cicero-North Syracuse

Robert Salvett

inj def

Bill Andersen Memorial Tournament

01/25/19

182

Lost

Walton-Delaware Academy

Kaiden Vernold

dec

5-2

Dual vs Walton-Delaware Academy

02/02/19

170

Lost

Owego Free Academy

Cameron Bundy

dec

6-0

Section IV Division II Qualifier A

02/02/19

170

Won

Tioga

Vincent Sullivan

maj dec

11-2

Section IV Division II Qualifier A

02/02/19

170

Won

Windsor

David Flora

inj def

Section IV Division II Qualifier A

02/02/19

170

Won

Windsor

David Flora

inj def

Section IV Division II Qualifier A

02/02/19

170

Won

Maine-Endwell

Lucas Skojec

pin

1:32

Section IV Division II Qualifier A

02/08/19

170

Lost

Tioga

Vincent Sullivan

dec

5-3 SV

Section IV Division II Championships

02/08/19

170

Won

Unatego

Samuel Cole

dec

9-7

Section IV Division II Championships

02/08/19

170

Lost

Windsor

David Flora

dec

1-0

Section IV Division II Championships

2018-19 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
5
6
1
0
2
0
2
0
25
21

2017-18

Sophomore, 160 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/09/17

160

Lost

Homer

Charles Lines

pin

2:30

Viking Duals

12/09/17

170

Won

Otselic Valley

Jacob Clemens

pin

0:55

Viking Duals

12/09/17

170

Lost

BGAH

Shane Hoover

pin

1:46

Viking Duals

01/06/18

170

Lost

Hadley-Luzerne/Lake George

Richie Conte

tf

16-0

Saratoga Invitational

01/06/18

170

Won

Columbia

Adam Riley

dec

3-1

Saratoga Invitational

01/06/18

170

Lost

Canajoharie-Fort Plain

Hunter Congdon

maj dec

11-0

Saratoga Invitational

01/09/18

160

Lost

Horseheads

Bailey Butler

dec

5-3

Dual vs Horseheads

01/18/18

182

Lost

Walton-Delaware Academy

Scotty Barnhart

pin

1:56

Section IV D2 Dual Meet Championship

01/18/18

182

Lost

Tioga

Max Johnson

maj dec

12-1

Section IV D2 Dual Meet Championship

01/19/18

160

Lost

Oneonta

Jude Valk

dec

10-6

STAC Championship

01/19/18

160

Won

Chenango Forks

Bradley Needles

dec

6-3

STAC Championship

01/19/18

160

Lost

Binghamton

Nate Staples

dec

8-3

STAC Championship

01/24/18

160

Lost

Maine-Endwell

Anthony Bonanno

dec

9-4

Dual vs Maine-Endwell

01/25/18

160

Won

Walton-Delaware Academy

Ethan Church

dec

8-6

Dual vs Walton-Delaware Academy

01/26/18

170

Lost

Chenango Valley

Nathan Aylward

dec

10-3

Dual vs Chenango Valley

02/03/18

170

Lost

BGAH

Damian Knapp

dec

3-1

Section IV Class C Tournament

02/03/18

170

Won

Unatego

Seth Berge

dec

3-2

Section IV Class C Tournament

02/03/18

170

Lost

Norwich

Ty Rifanburg

pin

1:39

Section IV Class C Tournament

02/03/18

170

Won

Whitney Point

Arthur Lynch

pin

3:45

Section IV Class C Tournament

02/09/18

170

Lost

Moravia

Joe Shoemaker

pin

3:03

Section IV Division II Championships

02/09/18

170

Won

Owego Free Academy

James Bundy

pin

4:32

Section IV Division II Championships

02/09/18

170

Won

Odessa-Montour

Daniel Minnier

dec

6-4

Section IV Division II Championships

02/09/18

170

Won

Moravia

Joe Shoemaker

dec

12-5

Section IV Division II Championships

02/09/18

170

Lost

Susquehanna Valley

Chris Harold

dec

5-2

4th

Section IV Division II Championships

2017-18 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
9
15
3
0
6
0
0
0
36
64

 

CAREER STATS
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
27
32
13
0
12
0
2
0
127
131