2017-18 OWEGO ROUND ROBIN
January 27, 2018 @ Owego Free Academy

TEAM SCORES

1
BGAH
132.0
2
Chenango Valley
115.0
3
Owego Free Academy
114.0
4
Johnson City
111.0
5
Walton-Delhi
83.0
6
Waverly
64.0
7
Ithaca
39.0
8
Newark Valley
28.0
9
Maine-Endwell
27.0
10
Whitney Point
16.0

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

099 Dante Rigal (Johnson City) pin Garrett Skeens (Waverly) :59
106 Jacob Morris (Owego Free Academy) dec Dylan Decker (BGAH) 8-5
113 Teague Rezucha (BGAH) dec Rylan LaForest (Waverly) 3-1
120 Caleb Robinson (Walton-Delaware Academy) pin Dan Tester (Chenango Valley) :20
126 Nathan Lehr (Chenango Valley) pin Hunter Martin (Owego Free Academy) :58
132 Tim Reed (Johnson City) maj dec Ethan Stotler (Waverly) 16-7
138 Ben Bivar (BGAH) pin Colsten Volpe (Chenango Valley) 5:22
145 Brady Hope (Chenango Valley) dec Austin Eggleston (BGAH) 4-1
152 Shane Hoover (BGAH) maj dec Hunter Hoffmier (Newark Valley) 9-1
160 Mike Wilmot (BGAH) dec Cameron Bundy (Owego Free Academy) 6-0
170 James Bundy (Owego Free Academy) dec Yender Soto (Johnson City) 3-1
182 Josh Johnson (Walton-Delaware Academy) dec Nicholas Palmer (Johnson City) 8-7
195 David Kennedy (Johnson City) pin Trenton Gates (Chenango Valley) 3:42
220 Dylan Dunham (Whitney Point) dec Ryan Magura (Johnson City) 1-0
285 Trentyn Rupert (Newark Valley) pin Bailey Wood (Walton-Delaware Academy) 2:26

CONSOLATION FINALS

099 Payton Bennett (Maine-Endwell) maj dec Jacob Terpstra (BGAH) 14-1
113 Justin Brown (Owego Free Academy) pin Patrick Zara (Johnson City) 1:10
120 Avery Middendorf (Owego Free Academy) pin Nick Lamoreaux (Walton-Delaware Academy) 1:45
126 Nick Tubbs (Ithaca) pin Richard Champion (Chenango Valley) 2:30
132 Darren Rich (Ithaca) pin Derek Goga (Chenango Valley) 1:00
138 Kaden Russell (Owego Free Academy) pin Cody Chandler (Waverly) 1:44
145 Vinny Escobar (Walton-Delaware Academy) dec Austin Culver (Owego Free Academy) 4-0
152 Nathan Aylward (Chenango Valley) inj def Kolby Polomcean (Walton-Delaware Academy)
160 Roman Jellick (Maine-Endwell) tf Kobe Parks (Chenango Valley) 15-0
170 Jeremy Russell (Ithaca) dec Damian Knapp (BGAH) 6-3
195 Rocco Arduini (BGAH) dec Michael Bridge (Owego Free Academy) 6-2
220 Daniel Guillaume (Johnson City) dec Brock Weist (BGAH) 7-1
285 Shakeem Roberts (Johnson City) pin Warren Russell (Ithaca) 3:45

FIFTH PLACE FINALS

099 Robert Gerdus (Johnson City) pin Matt Laubach (Owego Free Academy) 1:15
132 Haiden Burns (BGAH) pin Tracer Howland (Walton-Delaware Academy) 1:55
160 Trevor Meyers (Waverly) fft Ethan Church (Walton-Delaware Academy)
170 Scotty Barnhart (Walton-Delaware Academy) fft Ethan Morgan (Chenango Valley)

SEVENTH PLACE FINALS

099 Dominic Napoli (Chenango Valley) pin Connor Stotler (Waverly) :55