STAC CHAMPIONSHIP
Windsor

Collin Bidwell

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

220

Won

Windsor

Garrett Bidwell

pin

2:39

220

Won

Vestal

David Yan

pin

4:44

220

Won

Elmira

John Robyck

dec

7-2

1st

Garrett Bidwell

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

220

Lost

Windsor

Collin Bidwell

pin

2:39

220

Won

Binghamton

Caleb Charles

pin

2:17

220

Won

Owego Free Academy

Michael Bridge

pin

4:31

5th

Brandon Butler

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

195

Won

Susquehanna Valley

Patrick Enright

maj dec

14-0

195

Won

Susquehanna Valley

Mitchell Enright

tf

18-1

195

Won

Corning

Camden Mcconnel

dec

8-1

195

Won

Oneonta

Quinten Bissell-smith

maj dec

11-1

1st

Regan Conrad

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

138

Lost

Vestal

Co-De Petticrew

pin

1:44

138

Lost

Horseheads

Louie Menard

dec

4-0

Ethan Dibble

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

113

Won

Chenango Valley

Dominic Napoli

maj dec

11-2

113

Won

Oneonta

Shane Howell

dec

10-7

113

Lost

Horseheads

Cael Owen

dec

6-2

4th

Deekon Flint

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

132

Won

Vestal

Liam Cody

pin

4:40

132

Lost

Norwich

Mason Edwards

tf

16-0

132

Won

Johnson City

Finten Nannery

maj dec

14-0

132

Won

Johnson City

Patrick Zara

maj dec

10-2

5th

David Flora

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

160

Won

Chenango Forks

Ethan Howell

tf

19-3

160

Won

Chenango Forks

Lee Abbey

dec

5-3

160

Won

Horseheads

Jarrett O'Connell

dec

5-2

1st

Troy Hayes

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

120

Won

Elmira

Mason Cardinale

dec

8-1

120

Lost

Johnson City

Dante Rigal

pin

5:07

120

Lost

Norwich

Andrew Brown

dec

7-2

4th

James Hoover

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

152

Won

Susquehanna Valley

Brock Fuller

pin

1:50

152

Won

Ithaca

Owen Levine

pin

4:56

152

Lost

Horseheads

Jacob Scibek

pin

1:29

152

Won

Norwich

Joey Marvin

dec

10-8

3rd

Nathan Javier

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

099

Lost

Union-Endicott

Dylan Mollo

pin

:45

Ryan Kennedy

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

126

Won

Maine-Endwell

Ryan David-kadaronak

pin

:38

126

Lost

Chenango Forks

Cooper Rice

maj dec

12-2

126

Won

Maine-Endwell

Nathan Jones

pin

3:11

126

Won

Oneonta

Jack Caruso

pin

1:53

5th

Mason Mccombs

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

132

Lost

Johnson City

Patrick Zara

pin

3:12

Gabriel Monroe

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

182

Won

Owego Free Academy

Mason Pratt

pin

:58

182

Won

Union-Endicott

Cole Rivell

pin

1:42

182

Lost

Susquehanna Valley

Mitchell Knapp

pin

5:23

2nd

Langdon Sibley

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

170

Won

Maine-Endwell

Lucas Skojec

pin

:21

170

Lost

Owego Free Academy

Cameron Bundy

dec

6-2

170

Won

Vestal

Collin Kintner

pin

4:25

3rd

Nick Swartz

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

113

Won

Chenango Forks

Zach Hibbard

pin

3:59

113

Lost

Horseheads

Tommy Dale

pin

3:45

113

Lost

Oneonta

Shane Howell

pin

4:20

Noah Taylor

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

106

Lost

Owego Free Academy

Matt Laubach

pin

:52

106

Lost

Vestal

Brody Galyen

pin

Dylan Wilmot

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

145

Won

Johnson City

Daniel Giberson

pin

3:43

145

Won

Horseheads

Liam Levantovich

pin

:48

145

Won

Chenango Forks

Zander Arnold

dec

7-5

145

Lost

Corning

Ethan Hart

maj dec

8-0

2nd

Noah Yadiosky

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

160

Won

Ithaca

Evan Butler

pin

2:23

160

Lost

Horseheads

Jarrett O'Connell

maj dec

19-7

160

Won

Owego Free Academy

Matt Gatto

pin

1:45

160

Won

Susquehanna Valley

Aidan Lupole

pin

1:27

5th