Season:

Address:

6845 Edinger Road

DeWitt, NY 13214

Coach:

Phone:

(315) 445-8340

Web:

District Website
Track Wrestling

League:

Directions:

Map

Colors:

Red/White

Profile:

Submit Team Profile

Nickname:

Red Rams

Interactive::

Submit Schedule

Class/Div:

A-1

 

Submit Roster

 

The Red Rams are wrestling with the
CBA-JD Rams for the 2016-17 season.

 

Name
Class
W-L
Weight

Abbott, Nicholas

Abdel-aziz, Laith

Abdullayev, Alikhan

Barcza, Braeden

Bauer, Garrett (5)

Berrios, Liam

BeSeth, David

Betsey, Mingus

Block, Tyriq

Boylan, James

Bush, Cole

Cavallo, Jonah (2)

Coon, James

Dolloff, Logan

El-Hindi, Othman

Estevez, Milton

Grabda, Christopher

Griffin, Matt (1)

Griffin, Myles (1)

Gucciardi, Aaron

Honis, Adam (3)

Huynh, Kelvin

Kellison, Tyler (3)

Khatib, Abdullah

Langdon, Zach (4)

Lavigne, Wyatt

Leonardo, Benjamin

Martin, Brian

Martinez, Carlos

Milham, Brandon

Moneer, Abraham

Pappas, Chris

Schultz, Cameron

Thompson, Jonathan

Wells, Ethan (5)

Wright, Jake (1)

 
Click on wrestler name for individual results
Click on column heading to sort by that column
 
 
Powered by TrackWrestling
>

Date
Event
Time/Score

12/03

Morrisville-Eaton Duals
@ Morrisville-Eaton

1st

 

Morrisville-Eaton

61-30

 

Walton-Delhi

67-9

 

East Syracuse-Minoa

44-36

 

Vernon-Verona-Sherrill

58-25

 

Cazenovia

81-4

12/07

PHOENIX

51-25

12/08

CICERO-NORTH SYRACUSE

51-22

12/14

@ Mexico

58-24

12/16
12/17

North Country Invitational
@ Indian River

5th

12/21

EAST SYRACUSE-MINOA

59-24

12/27
12/28

Spc. Kenneth Haines Memorial Tournament
@ SUNY Oswego Laker Hall

4th

01/04

FULTON

25-37

01/07

Fallen Heroes Tournament
@ Canastota

2nd

01/11

AUBURN

68-3

01/13
01/14

Eastern States Classic
@ Sullivan County Community College

39th

01/18

@ Central Square

46-27

01/21

Section III Dual Meet Championship
@ Cicero-North Syracuse

Bracket

 

Cicero-North Syracuse

46-27

 

Central Square

51-28

 

Fulton

21-40

01/24

@ Fayetteville-Manlius

45-22

01/27

@ Oswego

71-9

01/30

ADIRONDACK

38-35

02/04

Section III Class AA Tournament
@ Baldwinsville

3rd

02/11

Section III Division I Championships
@ SRC Arena

2nd

02/24
02/25

NYSPHSAA Division I Championships
@ Times-Union Center

8th

 
Hover over tournament name to see tournament field
Italics indicate a league match
 
 
Powered by TrackWrestling
>

SECTIONAL CHAMPIONS

Schoel
1957 - 178
 
   

 

WRESTLING HALL OF FAME

Reed Hawke
Class of 1992