SECTION IV DIVISION II CHAMPIONSHIPS
Sidney

Dan Calkins

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

126

Lost

Chenango Valley

Colesten Volpe

dec

8-2

126

Won

Marathon

Nash Vincent

pin

2:24

126

Lost

Maine-Endwell

Cheyenne Sisenstein

dec

7-2

David Gannon

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

138

Lost

Chenango Valley

Brady Hope

dec

8-3

138

Lost

Greene

Harrison Stone

dec

5-2

Robert Greenblatt

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

285

Lost

Tioga

Stephen Taylor

pin

1:20

285

Lost

Odessa-Montour

Dylan Houseknecht

pin

1:18

Caleb Hartwell

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

120

Lost

Oneonta

Jimmy Verrelli

pin

3:16

120

Lost

Odessa-Montour

Andrew Hartford

pin

2:15

John Houck

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

195

Won

Lansing

Nick Bashta

pin

1:41

195

Lost

Susquehanna Valley

Richie Knapp

pin

5:42

195

Won

Unatego

Eli Youngs

pin

2:22

195

Won

Oxford

Dakota Freidel

dec

4-3

195

Lost

BGAH

Mitchell Weist

dec

7-2

195

Won

Oneonta

Richard Serafin

pin

:48

5th

Phoenix MacRabie

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

152

Lost

Owego Free Academy

Cameron Bundy

tf

24-8

152

Lost

Dryden

Wyatt Andrews

tf

20-5

Justin Santiago

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

220

Won

SVEC

Aidan Aman

pin

5:59

220

Lost

Unatego

Garyn Huntley

pin

:16

220

Lost

Watkins Glen

Casey Falls

pin

2:22

Reed Scott

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

132

Won

Whitney Point

YaMeek Kendrick

dec

16-10

132

Lost

BGAH

Cody Ferrara

dec

4-0

132

Won

Walton

Grant Decker

pin

1:32

132

Won

Dryden

Thomas Lindsay

pin

4:28

132

Lost

Groton

Reese Lockwood

dec

2-0

132

Won

BGAH

Cody Ferrara

fft

5th

Brody Tiska

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

182

Lost

Whitney Point

Dylan Dunham

pin

1:12

182

Lost

Oneonta

Jerry Wells

pin

3:30