MASTER SCHEDULE
NOVEMBER 2018
November 28, 2018
Whitney Point @ Moravia
Wyoming Seminary @ Union-Endicott
November 30, 2018
Clyde Cole Invitational
Matthew Marino Invitational
Mark Stephens Classic
 
DECEMBER 2018
 
December 1, 2018
Larry Goodrich Invitational
Bill Andersen Memorial Tournament
BKW Bulldog Invitational
Bethlehem Round Robin
Homer Duals
Morrisville-Eaton Duals
December 5, 2018
Binghamton @ Ithaca
Chenango Forks @ Oneonta
Sidney @ Walton-Delhi
Sherburne-Earlville @ Unadilla Valley
Corning @ Elmira
Union-Endicott @ Maine-Endwell
Newark Valley @ Waverly
Norwich @ Windsor
Tioga @ SVEC
Susquehanna Valley @ Vestal
Sherburne-Earlville @ Unatego
Whitney Point @ Dryden
Thomas A Edison @ Groton
Johnson City @ Owego Free Academy
Lansing @ Odessa Montour
Moravia @ Marathon
December 7, 2018
Matt Fedish Memorial Dual Tournament
Valley Duals
Arkport Holiday Duals
 
December 8, 2018
Dave Buck Memorial Tournament
Penfield-Hunter Holiday Tournament
Jarvis Wildcat Memorial Tournament
Viking Duals
Wyalusing Duals
 
December 12, 2018
Susquehanna Valley @ Chenango Forks
Waverly @ Whitney Point
BGAH @ Walton-Delhi
Elmira @ Horseheads
Chenango Valley @ Norwich
Ithaca @ Corning
Deposit-Hancock @ Oxford Academy
Maine-Endwell @ Vestal
Newark Valley @ SVEC
Windsor @ Oneonta
Owego Free Academy @ Union-Endicott
Unatego @ Sidney
Odessa Montour @ Moravia
Dryden @ Tioga
Johnson City @ Binghamton
Lansing @ Thomas A Edison
December 14, 2018
North Country Invitational
Campbell-Savona Invitational Tournament
Oneonta @ Unatego
 
December 15, 2018
Phoenix Round Robin
Cuneen Doane Holiday Tournament
Lee Van Slyke Memorial Duals
Sara B Allen Duals
Lewis Johnson Duals
Montgomery County Duals
Towanda Dandy Duals
 
December 18, 2018
Wyalusing @ Horseheads
 
December 19, 2018
Binghamton @ Horseheads
Norwich @ Chenango Forks
Walton-Delhi @ Deposit-Hancock
Windsor @ Chenango Valley
Ithaca @ Elmira
Johnson City @ Vestal
Owego Free Academy @ Maine-Endwell
Susquehanna Valley @ Oneonta
Oxford Academy @ Unatego
SVEC @ Whitney Point
Dryden @ Waverly
Groton @ Odessa Montour
Tioga @ Newark Valley
Marathon @ Thomas A Edison
December 20, 2018
Chenango Valley @ Amsterdam
Sayre @ Waverly
Norwich @ BGAH
 
December 21, 2018
Tioga @ BGAH
 
December 22, 2018
Walton JV Tournament
Baldwinsville Duals
December 27, 2018
Windsor Christmas Tournament
Teike-Bernabi Tournament
December 28, 2018
Spc Kenneth Haines Memorial Tournament
 
December 29, 2018
Mark Cody Duals
Hawkeye Duals
 
JANUARY 2019
January 2, 2019
Norwich @ Susquehanna Valley
Elmira @ Tioga
January 3, 2019
Corning @ Binghamton
Chenango Forks @ Windsor
Sidney @ Mount Markham
Horseheads @ Ithaca
Union-Endicott @ Johnson City
Vestal @ Owego Free Academy
January 4, 2019
Ross Kordell Rotory Tournament
Fallen Heroes Tournament
January 5, 2019
Port Byron Mid-Winter Classic
Saratoga Invitational
Stan Elinsky Tournament
Line Mountain Duals
Odessa Montour Duals
Tioga @ Fulton
January 8, 2019
Unatego @ BGAH
Deposit-Hancock @ Sidney
Oxford Academy @ Walton-Delhi
 
January 9, 2019
Elmira @ Binghamton
Chenango Valley @ Chenango Forks
Horseheads @ Corning
Maine-Endwell @ Johnson City
Moravia @ Groton
Oneonta @ Norwich
Susquehanna Valley @ Windsor
Waverly @ Tioga
Vestal @ Union-Endicott
Dryden @ SVEC
Odessa Montour @ Thomas A Edison
Whitney Point @ Newark Valley
January 10, 2019
Deposit-Hancock @ BGAH
Horseheads @ Windsor
Sidney @ Oxford Academy
Towanda @ Waverly
January 11, 2019
Bradshaw Invitational
Eastern States Classic
January 12, 2019
Dan Wickham Classic
Phoenix Mid Winter Classic
Red Devil Invitational
Greg Partridge Memorial Duals
Iron Hammer Duals
 
January 15, 2019
Section IV D1 Dual Meet Championship
Section IV D2 Dual Meet Championship
Schoharie @ Oneonta
 
January 16, 2019
Unatego @ Deposit-Hancock
Susquehanna Valley @ Johnson City
Ithaca @ Chenango Valley
Dryden @ Newark Valley
Marathon @ Whitney Point
Corning @ Walton-Delhi
January 17, 2019
Walton-Delhi @ Unatego
BGAH @ Owego Free Academy
Sidney @ Binghamton
Marathon @ Odessa Montour
January 19, 2019
Mustang Duals
 
January 22, 2019
BGAH @ Sidney
 
January 23, 2019
Corning @ Liverpool
Walton-Delhi @ Windsor
Johnson City @ Elmira
Thomas A Edison @ Moravia
Susquehanna Valley @ Owego Free Academy
SVEC @ Waverly
Tioga @ Whitney Point
Newark Valley @ Maine-Endwell
Oxford Academy @ Ithaca
Lansing @ Groton
Union-Endicott @ Chenango Valley
Unatego @ Cooperstown
January 24, 2019
Chenango Forks @ Walton-Delhi
Whitney Point @ Sidney
Maine-Endwell @ Deposit-Hancock
 
January 26, 2019
IAC Championships
Avoca Invitational
NYSPHSAA D2 Dual Meet Championship
 
January 29, 2019
Susquehanna Valley @ Binghamton
 
January 30, 2019
Binghamton @ Chenango Forks
Oswego @ Groton
Johnson City @ Walton-Delhi
Dryden @ Norwich
 
FEBRUARY 2019
February 2, 2019
Section IV Class B Tournament
 
February 8, 2019
Section IV Division II Championships
 
February 9, 2019
Section IV Division I Championships
 
February 22, 2019
NYSPHSAA Division I Championships
NYSPHSAA Division II Championships