MAT MANIA
December 8, 2018 
099
Aston Seymour (Peru) tf Alex Vanderpool (Glens Falls) 16-0
099
Dylan Cotter (Fonda-Fultonville) pin Bradey Lyons (Watervliet) 2:29
099
Alex Vanderpool (Glens Falls) pin Bradey Lyons (Watervliet) :23
099
Aston Seymour (Peru) dec Dylan Cotter (Fonda-Fultonville) 6-3
099
Dylan Cotter (Fonda-Fultonville) pin Alex Vanderpool (Glens Falls) 5:28
099
Aston Seymour (Peru) pin Bradey Lyons (Watervliet) 3:06
106
James Calderon (Bethlehem) maj dec Loretta Newcomer (Fonda-Fultonville) 15-3
106
James Calderon (Bethlehem) pin Calvin Conti (Scotia-Glenville) :50
106
Devlin Blanchard (Corinth) dec Charlie Dill (Salem-Cambridge) 7-0
106
Charlie Dill (Salem-Cambridge) pin James Calderon (Bethlehem) 3:44
106
Devlin Blanchard (Corinth) pin Loretta Newcomer (Fonda-Fultonville) :32
106
Devlin Blanchard (Corinth) pin Calvin Conti (Scotia-Glenville) 1:02
113
John Freebern (Corinth) dec Owen Hicks (Fonda-Fultonville) 6-4
113
Matthew Whelan (Niskayuna) dec Kadin Johnson (Peru) 7-5
113
Kadin Johnson (Peru) dec Jacob Francato (Glens Falls) 8-6 SV
113
Matthew Whelan (Niskayuna) dec Charles Diotte (Watervliet) 2-1
113
Jacob Francato (Glens Falls) pin Gavin Cunningham (Scotia-Glenville) 2:18
113
Owen Hicks (Fonda-Fultonville) dec Charles Diotte (Watervliet) 13-9
113
John Freebern (Corinth) dec Kadin Johnson (Peru) 7-2
113
Owen Hicks (Fonda-Fultonville) maj dec Jacob Francato (Glens Falls) 18-4
113
Charles Diotte (Watervliet) pin Gavin Cunningham (Scotia-Glenville) 3:55
113
Kadin Johnson (Peru) dec Matthew Whelan (Niskayuna) 5-0
120
John Dunham (Watervliet) pin Jacob Lisowski (Salem-Cambridge) 3:30
120
Jacob Lisowski (Salem-Cambridge) pin Luke Schirmacher (Mechanicville-Stillwater) :45
120
John Dunham (Watervliet) pin Gian-Luca Ubillo (Schuylerville) 1:15
120
Jack Schiavo (Niskayuna) dec Justin Kearns (Fonda-Fultonville) 7-0
120
Jack Schiavo (Niskayuna) dec John Dunham (Watervliet) 6-4
120
Justin Kearns (Fonda-Fultonville) dec Jacob Lisowski (Salem-Cambridge) 5-4
120
Jack Schiavo (Niskayuna) pin Luke Schirmacher (Mechanicville-Stillwater) :43
120
Justin Kearns (Fonda-Fultonville) pin Gian-Luca Ubillo (Schuylerville) 3:04
126
Sam Pisculli (Mechanicville-Stillwater) pin Zenmatsu Myles (Fonda-Fultonville) 4:53
126
Zenmatsu Myles (Fonda-Fultonville) pin Donald Macmillan (Schuylerville) 4:20
126
Sam Pisculli (Mechanicville-Stillwater) pin Ryan Fleeman (Glens Falls) :22
126
Ben Catrambone (Niskayuna) pin Brayden Bushey (Peru) 1:37
126
Ben Catrambone (Niskayuna) tf Sam Pisculli (Mechanicville-Stillwater) 18-0
126
Brayden Bushey (Peru) maj dec Zenmatsu Myles (Fonda-Fultonville) 13-0
126
Ben Catrambone (Niskayuna) pin Donald Macmillan (Schuylerville) 1:47
126
Zenmatsu Myles (Fonda-Fultonville) pin Ryan Fleeman (Glens Falls) 1:31
132
Odin Nelson (Beekmantown) pin Jonathan Cranker (Fonda-Fultonville) 2:41
132
Luke Zink (Niskayuna) pin Jack Osterhout (Mechanicville-Stillwater) :35
132
Odin Nelson (Beekmantown) inj def Jordan Zakrzewski (Schuylerville)
132
Luke Zink (Niskayuna) DQ Anthony Canova (Bethlehem)
132
Luke Zink (Niskayuna) pin Odin Nelson (Beekmantown) 1:45
132
Jack Osterhout (Mechanicville-Stillwater) dec Zachary Wadleigh (Glens Falls) 3-2
132
Logan Dubuque (Peru) maj dec Patrick Moore (Watervliet) 10-2
132
Patrick Moore (Watervliet) dec Anthony Canova (Bethlehem) 6-2
132
Logan Dubuque (Peru) pin Jordan Zakrzewski (Schuylerville) 1:32
132
Anthony Canova (Bethlehem) pin Odin Nelson (Beekmantown) 1:02
132
Patrick Moore (Watervliet) dec Jonathan Cranker (Fonda-Fultonville) 5-0
132
Jordan Zakrzewski (Schuylerville) pin Luke Zink (Niskayuna) 2:54
132
Logan Dubuque (Peru) pin Zachary Wadleigh (Glens Falls) :32
132
Jonathan Cranker (Fonda-Fultonville) pin Jack Osterhout (Mechanicville-Stillwater) 3:39
138
Alec Richards (Corinth) maj dec Kyle Burnham (Schuylerville) 14-0
138
Connor Witkiewicz (Peru) maj dec Brady Myles (Fonda-Fultonville) 14-0
138
Alec Richards (Corinth) dec Connor Witkiewicz (Peru) 2-1
138
Kaedan Peryea (Beekmantown) dec Daniel Motta (Mechanicville-Stillwater) 6-0
138
Brady Myles (Fonda-Fultonville) pin Wyatt Macpherson (Glens Falls) :37
138
Kyle Burnham (Schuylerville) pin Daniel Forbes (Catskill) 2:22
138
Kaedan Peryea (Beekmantown) dec Alec Richards (Corinth) 5-0
138
Daniel Motta (Mechanicville-Stillwater) dec Connor Witkiewicz (Peru) 6-2
138
Kaedan Peryea (Beekmantown) pin Wyatt Macpherson (Glens Falls) :27
138
Alec Richards (Corinth) pin Brady Myles (Fonda-Fultonville) 1:30
138
Connor Witkiewicz (Peru) maj dec Daniel Forbes (Catskill) 14-1
138
Daniel Motta (Mechanicville-Stillwater) tf Kyle Burnham (Schuylerville) 3:35
145
Skyler Bronson (Fonda-Fultonville) pin Brian Hanlin (Glens Falls) 5:25
145
Nathan Cook (Mechanicville-Stillwater) pin John Bearcroft (Scotia-Glenville) 4:59
145
Jamie Olvera (Salem-Cambridge) pin Skyler Bronson (Fonda-Fultonville) 3:14
145
Jamie Olvera (Salem-Cambridge) dec Jesse Davies (Catskill) 7-4
145
Anthony Delmonico (Watervliet) pin Jack Hanson (Peru) 2:38
145
Anthony Delmonico (Watervliet) dec Jamie Olvera (Salem-Cambridge) 12-5
145
Jack Hanson (Peru) pin Nathan Cook (Mechanicville-Stillwater) 1:57
145
Jamie Olvera (Salem-Cambridge) pin Aidan Jones (Schuylerville) :56
145
Willie Thacker (Niskayuna) pin Sam Tromblee (Corinth) 3:00
145
Jack Hanson (Peru) pin Brian Hanlin (Glens Falls) 5:20
145
John Bearcroft (Scotia-Glenville) pin Aidan Jones (Schuylerville) 5:11
145
Anthony Delmonico (Watervliet) pin Nathan Cook (Mechanicville-Stillwater) 1:57
145
Willie Thacker (Niskayuna) pin John Bearcroft (Scotia-Glenville) 1:30
145
Jesse Davies (Catskill) pin Jack Hanson (Peru) 1:21
145
Anthony Delmonico (Watervliet) dec Jamie Olvera (Salem-Cambridge) 7-3
145
Sam Tromblee (Corinth) pin Skyler Bronson (Fonda-Fultonville) 1:00
145
Willie Thacker (Niskayuna) pin Jesse Davies (Catskill) 5:32
145
Sam Tromblee (Corinth) pin Anthony Delmonico (Watervliet) :38
152
Austin Cook (Beekmantown) pin Nathan Schrom (Fonda-Fultonville) 3:46
152
Nathan Schrom (Fonda-Fultonville) dec Damien Quick (Berne-Knox-Westerlo) 3-2
152
Austin Cook (Beekmantown) pin Daniel Shippee (Glens Falls) 1:46
152
Damien Quick (Berne-Knox-Westerlo) pin Aaron Mcclements (Mechanicville-Stillwater) 1:26
152
Daniel Shippee (Glens Falls) pin Ethan Liptak (Schuylerville) 3:11
152
Conor Eversole (Corinth) pin Kendryek Flynn (Watervliet) 1:36
152
Nathan Schrom (Fonda-Fultonville) pin Daniel Shippee (Glens Falls) 1:27
152
Conor Eversole (Corinth) pin Ethan Liptak (Schuylerville) 1:04
152
Austin Cook (Beekmantown) tf Damien Quick (Berne-Knox-Westerlo) 2:53
152
Kendryek Flynn (Watervliet) pin Aaron Mcclements (Mechanicville-Stillwater) :35
152
Conor Eversole (Corinth) tf Nathan Schrom (Fonda-Fultonville) 5:59
152
Kendryek Flynn (Watervliet) pin Austin Cook (Beekmantown) 5:39
160
Alex Saltsman (Fonda-Fultonville) pin Cornal Brinson (Beekmantown) 2:22
160
Cornal Brinson (Beekmantown) dec Cameron Miller (Watervliet) 5-1
160
Alex Saltsman (Fonda-Fultonville) dec Benjamin Verti (Schuylerville) 7-0
160
Cornal Brinson (Beekmantown) pin Maxwell Woodward (Mechanicville-Stillwater) 4:17
160
Benjamin Verti (Schuylerville) pin Greg Krosky (Scotia-Glenville) 3:59
160
Peter Meshkov (Niskayuna) dec Zach Swyers (Peru) 7-4
160
Zach Swyers (Peru) pin Benjamin Verti (Schuylerville) 1:29
160
Cameron Miller (Watervliet) pin Greg Krosky (Scotia-Glenville) 3:06
160
Alex Saltsman (Fonda-Fultonville) pin Cornal Brinson (Beekmantown) 2:41
160
Peter Meshkov (Niskayuna) pin Maxwell Woodward (Mechanicville-Stillwater) 1:45
160
Zach Swyers (Peru) pin Cameron Miller (Watervliet) 1:02
160
Peter Meshkov (Niskayuna) pin Alex Saltsman (Fonda-Fultonville) :39
170
Richard Forbes (Catskill) dec Hunter Day (Salem-Cambridge) 11-5
170
Owen Lyons (Watervliet) dec James Murphy (Niskayuna) 3-2
170
James Murphy (Niskayuna) maj dec Dustin Goddeau (Peru)
170
Owen Lyons (Watervliet) dec Nick Gicewicz (Bethlehem) 6-0
170
Dustin Goddeau (Peru) pin Noah Harris (Glens Falls) 2:37
170
Nick Gicewicz (Bethlehem) pin Marquis Cinelli (Fonda-Fultonville) 3:07
170
Richard Forbes (Catskill) pin Marquis Cinelli (Fonda-Fultonville) :48
170
James Murphy (Niskayuna) dec Nick Gicewicz (Bethlehem) 6-0
170
Hunter Day (Salem-Cambridge) pin Dustin Goddeau (Peru) 2:25
170
Owen Lyons (Watervliet) maj dec Noah Harris (Glens Falls) 13-5
170
Richard Forbes (Catskill) dec James Murphy (Niskayuna) 4-1
170
Hunter Day (Salem-Cambridge) dec Owen Lyons (Watervliet) 8-1
182
Nate Warrington (Corinth) pin Zach Hyatt (Niskayuna) 4:30
182
Nate Warrington (Corinth) pin Stephan Forbes (Catskill) 3:34
182
Zach Hyatt (Niskayuna) pin Ray Fitzpatrick (Bethlehem) 1:33
182
Stephan Forbes (Catskill) pin Isaiah Murray (Glens Falls) 2:07
182
Zach Hyatt (Niskayuna) pin Derek Fagan (Peru) 1:36
182
Zach Hyatt (Niskayuna) pin Chance Peryea (Beekmantown) :35
182
Tyler Goodemote (Berne-Knox-Westerlo) dec Nick McNulty (Watervliet) 10-7
182
Tyler Goodemote (Berne-Knox-Westerlo) pin Chance Peryea (Beekmantown) 1:32
182
Tyler Goodemote (Berne-Knox-Westerlo) pin Isaiah Murray (Glens Falls) 1:06
182
Ray Fitzpatrick (Bethlehem) pin Stephan Forbes (Catskill) 5:05
182
Nick McNulty (Watervliet) dec Zach Hyatt (Niskayuna) 6-4
182
Nate Warrington (Corinth) pin Derek Fagan (Peru) 3:31
182
Tyler Goodemote (Berne-Knox-Westerlo) pin Ray Fitzpatrick (Bethlehem) 1:38
182
Nick McNulty (Watervliet) maj dec Nate Warrington (Corinth) 14-5
195
Evan Day (Salem-Cambridge) dec Jeremy Brownell (Schuylerville) 5-2
195
Jeremy Brownell (Schuylerville) pin Kyle Summerford (Scotia-Glenville) :24
195
Evan Day (Salem-Cambridge) pin Darnell Vanslyke (Fonda-Fultonville) 3:41
195
Nick Mayo (Mechanicville-Stillwater) pin Darnell Vanslyke (Fonda-Fultonville) 4:36
195
Logan Denniston (Catskill) maj dec Jeremy Brownell (Schuylerville) 10-2
195
Darnell Vanslyke (Fonda-Fultonville) pin Kyle Summerford (Scotia-Glenville) 3:11
195
Logan Denniston (Catskill) dec Evan Day (Salem-Cambridge) 11-5
195
Nick Mayo (Mechanicville-Stillwater) pin Logan Denniston (Catskill) 1:58
220
George Hillenbrand (Catskill) pin Shawn Morse (Glens Falls) 2:26
220
George Hillenbrand (Catskill) pin Alex Sheldon (Fonda-Fultonville) 4:03
220
Alex Sheldon (Fonda-Fultonville) pin Zackree Gardner (Beekmantown) 1:29
220
Mason Maulding (Peru) dec Sterling Spoon (Watervliet) 2-1
220
Sterling Spoon (Watervliet) pin Shawn Morse (Glens Falls) 3:45
220
George Hillenbrand (Catskill) pin Zackree Gardner (Beekmantown) 2:26
220
Sterling Spoon (Watervliet) pin Alex Sheldon (Fonda-Fultonville) :45
220
Mason Maulding (Peru) pin George Hillenbrand (Catskill) 1:35
285
Chase Sawyer (Beekmantown) dec Max Whitman (Niskayuna) 4-0
285
Dan Sleurs (Bethlehem) pin Anthony Apisa (Mechanicville-Stillwater) 2:58
285
Dalton Criss (Peru) pin Jacob Evans (Berne-Knox-Westerlo) :25
285
Michael Martindale (Fonda-Fultonville) dec Dan Sleurs (Bethlehem) 18-12
285
Dan Sleurs (Bethlehem) pin John Michael Dedrick (Catskill) 1:39
285
Dan Sleurs (Bethlehem) inj def Kaleb Dingman (Glens Falls)
285
John Michael Dedrick (Catskill) pin Michael Martindale (Fonda-Fultonville) 2:15
285
Dan Sleurs (Bethlehem) pin Jacob Evans (Berne-Knox-Westerlo) :59
285
John Michael Dedrick (Catskill) dec Max Whitman (Niskayuna) 4-0
285
Kaleb Dingman (Glens Falls) dec John Michael Dedrick (Catskill) 3-2
285
Dalton Criss (Peru) pin Chase Sawyer (Beekmantown) 1:41
285
Chase Sawyer (Beekmantown) pin Kaleb Dingman (Glens Falls) 3:59
285
Dalton Criss (Peru) pin Michael Martindale (Fonda-Fultonville) 1:10
285
Max Whitman (Niskayuna) pin Anthony Apisa (Mechanicville-Stillwater) 2:05