2022-23 CAPTAIN TONY BAILEY MEMORIAL TOURNAMENT
Saturday, December 3, 2022 @ Adirondack

TEAM SCORES

Adirondack
Beaver River
Cobleskill-Richmondville
Dolgeville
Little Falls
Liverpool
Lowville
New Hartford
Northern Adirondack
Sackets Harbor
SJSC
South Lewis

 

BRACKETS

 

FINALS
102 Derek Walseman (Beaver River) pin Jackson Labarge (Northern Adirondack) :34
110 Brock Frederick (SJSC) pin Cole Croniser (Adirondack) 1:46
118 Ashten Haley (Cobleskill-Richmondville) pin Pierce Goodave (Liverpool) 1:07
126 Gabe English (Cobleskill-Richmondville) inj def Jacob Strain (Adirondack)
132 Patrick Grimsey (Lowville) dec Liam English (Cobleskill-Richmondville) 3-1
138 Chase Lawton (SJSC) pin Luke Yorke (Cobleskill-Richmondville) 1:48
145 Tyler Vivacqua (Liverpool) dec Landen Moshier (Lowville) 5-4
152 Kayleb Martin (Sackets Harbor) dec Ryley Monica (SJSC) 5-4
160 Raymond Hennessey (Adirondack) pin Connor Everson (Beaver River) :58
172 Sean Kelly (Lowville) dec Owen Atchie (Liverpool) 7-2
189 Jared Bilinski (Dolgeville) maj dec Luke Pryor (Cobleskill-Richmondville) 9-0
215 Colin White (Adirondack) pin Trey McGee (Northern Adirondack) :16
285 Jaden Schiavi (New Hartford) dec Sawyer Belaus (SJSC) 5-1
CONSOLATION FINALS
102 Paolo Munetz (Liverpool) pin Seth Strain (Adirondack) 1:53
110 Nate Verri (Little Falls) pin Hayden Bartlemus (Northern Adirondack) 3:33
118 Owen Smith (Northern Adirondack) pin Ayden Weaver (Lowville) 4:33
126 Grayson Eggleston (Dolgeville) pin Landon Porter (SJSC) 1:52
132 Matt Verri (Little Falls) dec Bryce Mosher (Dolgeville) 11-9 SV
138 Colton Wheet (Little Falls) dec Nathen Randall (Dolgeville) 6-2
145 Dawson Cole (Lowville) maj dec Dominic Scolaro (Cobleskill-Richmondville) 15-4
152 Jack Mangan (SJSC) inj def Connor Kral (Liverpool)
160 Dante Mallozzi (Liverpool) pin Braeden Pridgeon (Adirondack) 3:00
172 Aiden Highers (South Lewis) pin Connor Wade (Cobleskill-Richmondville) :58
189 Keegan Crenshaw (Lowville) dec Gabriel Herringshaw (Dolgeville) 5-3
215 Jayce Bliss (Liverpool) pin Matthew Marks (South Lewis) 4:45
285 Ryan Larkins (Lowville) dec Jackson Benoit (Dolgeville) 8-3
SEMI-FINALS
138 Chase Lawton (SJSC) pin Colton Wheet (Little Falls) 1:33
Luke Yorke (Cobleskill-Richmondville) pin Nathen Randall (Dolgeville) 2:21
FIFTH PLACE FINALS
102 Conner Carpenter (South Lewis) pin Garrett Serow (Little Falls) 1:42
118 Jonah Sturtevant (Adirondack) pin Justin Stiefvater (Adirondack) 3:52
126 Samir Amiri (Liverpool) pin Michael Caruso (New Hartford) 2:31
132 Seth Garrison (Beaver River) dec Braedon Sanderson (Adirondack) 3-0
138 Nick Ault (Liverpool) dec Jaden Morczek (South Lewis) 6-3
145 Lucas Edgar (SJSC) inj def Dylan Buckingham (Beaver River)
152 Evan Williams (Adirondack) pin Ryley Hanno (Lowville) :37
160 Isaac Gibson (South Lewis) maj dec Dylan Gallagher (Cobleskill-Richmondville) 13-2
172 Chandler Willoughby (Cobleskill-Richmondville) pin Wade Spann (Adirondack) 1:59
189 Isaac Croneiser (Adirondack) pin Gavin Fowler (Beaver River) 4:58
215 Dominic Roes (Beaver River) dec Joe Piscitelli (Liverpool) 6-0
285 Ethan Monroe (SJSC) pin Hunter Zawisza (Adirondack) 3:38
QUARTER-FINALS
138 Chase Lawton (SJSC) pin Keagan Ontiveros (Lowville) 1:13
Colton Wheet (Little Falls) dec Jaden Morczek (South Lewis) 3-2
Luke Yorke (Cobleskill-Richmondville) pin Nick Ault (Liverpool) 5:45
Nathen Randall (Dolgeville) pin Isahia Burnell (Northern Adirondack) 1:22