2019-20 NATHAN WOOD MEMORIAL TOURNAMENT
December 7, 2019 @ Saranac

TEAM SCORES

1
Beaver River
357.0
2
Warrensburg
339.0
3
Saranac
338.0
4
Watertown
271.0
5
Ogdensburg
143.0
6
Malone
179.0
7
Massena
132.0

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

099 Ryan Devins (Saranac) pin Zachary Olden (Warrensburg) 1:24
106 Alex Clancy (Saranac) maj dec Trevor Waugh (Beaver River) 13-2
113 Jack Clough (Watertown) dec Collin Clancy (Saranac) 7-5
120 Aiden Clement (Beaver River) pin Seth Garrison (Beaver River) 3:17
126 Andrew Walseman (Beaver River) pin Dylan Winchell (Warrensburg) 1:36
132 Lucas Martin (Malone Franklin Academy) pin Hunter Devins (Saranac) 2:34
138 Robert Foley (Saranac) pin Zachary Shambo (Warrensburg) 3:05
145 Mac LaPage (Massena) pin Joseph Clark (Watertown) 1:25
152 Hunter McKenna (Warrensburg) pin Tristan Richardson (Ogdensburg) :49
160 Bryce Smith (Saranac) pin Gabe Lajoie (Watertown) 1:15
170 Blake Hall (Ogdensburg) pin Cain Roberts (Watertown) 4:20
182 Jack Lavin (Watertown) pin Colton Church (Beaver River) :49
195 Tristen Hitchcock (Warrensburg) pin Ryan Everson (Beaver River) :58
220 Connor Edick (Beaver River) dec Emilio Lugo (Saranac) 3-0
285 Collin Edick (Beaver River) pin Jacob Clear (Warrensburg) 3:44

CONSOLATION FINALS

106 Robert Ranous (Warrensburg) pin Cameron Carpenter (Warrensburg) 1:53
113 Alex Recore (Malone Franklin Academy) pin Brayden Wall (Ogdensburg) 1:31
120 Mitchel McCarthy (Ogdensburg) pin Ashton Beebe (Watertown) :48
126 Robert Downey (Ogdensburg) pin Colden Hardy (Massena) 1:05
132 Tanner McKenna (Warrensburg) pin Jonah Mullin (Beaver River) :19
138 Ethan Donnelly (Massena) maj dec Logan Robideau (Malone Franklin Academy) 18-5
145 Connor Everson (Beaver River) pin Caiden Mosher (Warrensburg) 5:57
152 Adam Ortega (Watertown) pin Jacob Vann (Saranac) 3:22
160 Alex Boyea (Malone Franklin Academy) pin Major Shue (Beaver River) 2:10
170 Joseph Murdick (Warrensburg) pin Hunter White (Malone Franklin Academy) 3:42
182 Ayden Rushia (Warrensburg) pin Roy Gamble (Massena) :35
195 Tim Gadway (Saranac) pin Preston Guynup (Massena) 1:24
220 Jaron Griffen (Warrensburg) pin Archie Green (Ogdensburg) 1:00
285 Kaiden Kriplin (Saranac) pin Jamir Pauling (Watertown) 1:44

FIFTH PLACE FINALS

120 Justin Rushia (Warrensburg) pin Nicholas Westurn (Massena) :55
126 Manuel Gonzales (Watertown) pin Scottland Prue (Massena) 1:02
132 Adam Calton (Ogdensburg) pin Nickolas Runyon (Watertown) :17
138 Jack Green (Massena) inj def Brandon Chartrand (Beaver River)
145 Izaiah Robideau (Malone Franklin Academy) dec Kaiden Breyette (Saranac) 4-2
152 Cayden Carter (Malone Franklin Academy) pin Dylan Moran (Ogdensburg) :31
160 Dominic Roes (Beaver River) pin Colton Bell (Warrensburg) 3:00
170 Chase Cardinal (Beaver River) pin Zack Tackett (Saranac) 1:48
182 Trace Mcgrath (Warrensburg) inj def Ryan Trudeau (Saranac)
195 Hunter Nemec (Warrensburg) pin William Petrie (Ogdensburg) :18
220 Jaden Collins (Watertown) pin Dave Tackett (Saranac) 1:03
285 Nathan Rourke (Massena) pin Joesph George (Ogdensburg) :13

SEVENTH PLACE FINALS

120 Keegan Sanders (Saranac) inj def Mason Phillips (Massena)
145 Dylan Kipp (Saranac) pin Ethan Peck (Malone Franklin Academy) 5:28
170 Xavier Stewart (Ogdensburg) pin Brent Norton (Beaver River) 1:01
285 Brody Fountain (Malone Franklin Academy) pin Xavier Manalong (Saranac) 1:20