2018-19 CAPTAIN BAILEY MEMORIAL TOURNAMENT
December 1, 2018 @ Adirondack

TEAM SCORES

 
Fulton
 
Oneida
 
Northern Adirondack
 
Lowville
 
New Hartford
 
Rome Free Academy
 
SJSC
 
Adirondack

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

099 Justin Wright (Rome Free Academy) dec Frederick Pagan (Fulton) 6-1
106 Ashton Thompson (Rome Free Academy) pin Najuan Williams (SJSC) 3:49
113 Chris Webster (Adirondack) dec Aaron Briones-Cooper (SJSC) 11-9
120 Micah Roes (Lowville) tf Troy Labarge (Northern Adirondack) 6:00
126 Matthew Garland (SJSC) maj dec Wally Wright Jr (Rome Free Academy) 19-5
132 James Faso (Rome Free Academy) pin Ray Hennessey (Adirondack) :58
138 Brandon Manor (Northern Adirondack) dec Sam Howanietz (Adirondack) 5-4
145 Devin Runner (Lowville) dec Cameron Matthews (Northern Adirondack) 4-1
152 Keagen Case (Adirondack) pin Marc Darcangelo (Rome Free Academy) 1:27
160 Dan Tauroney (New Hartford) tf Matthew Tanner (Adirondack) 4:49
170 Anthony Rasmussen (SJSC) pin Johnathan Walston (Rome Free Academy) 1:52
182 Ryan Reed (Lowville) pin Isaac Lyndaker (Lowville) 1:43
195 Jace Filion (Northern Adirondack) pin Devon Lindquist (Rome Free Academy) :14
220 Charles Tibbits (New Hartford) pin Mayson Earl (Oneida) 1:09
285 Austin Bullock (New Hartford) pin Tyler Hewson (Northern Adirondack) 1:39

CONSOLATION FINALS

099 Jacob Strain (Adirondack) pin Taylor Mick (Northern Adirondack) 3:15
106 Casey Caruso (New Hartford) pin Elias Reynolds (Fulton) 2:28
113 James Wheller (SJSC) pin Nick Houppert (Lowville) 5:56
120 Bryar Croniser (Adirondack) dec Dolan Gilmore (Northern Adirondack) 4-3
126 Hunter Carr (Adirondack) dec Caden Bruce (Northern Adirondack) 8-1
132 Walter Crofoot (Fulton) dec Isaac Pratt (Northern Adirondack) 6-4
145 Aiden Scaringi (Fulton) pin Phillip Kissman (SJSC) 2:41
160 Ray Wright (Oneida) pin Travis Benjamin (SJSC) 1:31
170 Tyler Trombley (Northern Adirondack) pin Andrew Beyer (Lowville) 5:56
182 Shane Goutermout (Fulton) pin Jeremy Lavalley (Northern Adirondack) 5:04
195 Dustin Lashway (Northern Adirondack) pin Charles Strain (Adirondack) 1:37
220 Clayton Trombley (Northern Adirondack) pin Wyatt Parkhurst (Fulton) 5:25
285 Dylan Farr (Lowville) pin Caleb Miller (SJSC) 1:42