INDIVIDUAL & TEAM RANKINGS
Ranking:
DIVISION I
DIVISION II
Team Rankings
Team Rankings
#1

Columbia

Blue Devils

#2

Ballston Spa

Scotties

#3

Niskayuna

Silver Warriors

#4

Queensbury

Spartans

#5

Shenendehowa

Plainsmen

#1

Warrensburg

Burghers

#2

Hadley-Luzerne/Lake George

War Eagle

#3

Watervliet

Cannoneers

#4

Ravena-Coeymans-Selkirk

Indians

#5

Cobleskill-Richmondville

Bulldogs

099 lbs
099 lbs
#1

Stevo Poulin

Shenendehowa Plainsmen

Freshman

#2

Nick Palso

Ballston Spa Scotties

Freshman

#3

Jashon Holmes

Shaker Bison

8th Grader

#4

Nick Tempel

Averill Park Warriors

8th Grader

#5

Jack Taylor

Burnt Hills Spartans

Freshman

#1

Caleb Svingala

Maple Hill Wildcats

Sophomore

#2

Chris Petteys

Hudson Falls Tigers

Freshman

#3

Tanner McKenna

Warrensburg Burghers

8th Grader

#4

John Dunham

Watervliet Cannoneers

Freshman

#5

Jair Gomez

Ichabod Crane Riders

8th Grader

106 lbs
106 lbs
#1

Ryan Sleezer

Queensbury Spartans

Junior

#2

Michael Santore

Shaker Bison

8th Grader

#3

Griffin Biviano

Saratoga Springs Blue Streaks

Sophomore

#4

Kaiden Laluna

Queensbury Spartans

Freshman

#5

Austin Sill

Shaker Bison

Sophomore

#1

Joey Scheeren

Galway Golden Eagles

Freshman

#2

Austin Delisle

Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Senior

#3

Dylan Winchell

Warrensburg Burghers

8th Grader

#4

Peyton White

Watervliet Cannoneers

Sophomore

#5

Johnathan Freebern

Corinth Tomahawks

Freshman

113 lbs
113 lbs
#1

John DeConno

Burnt Hills Spartans

Junior

#2

Brennen Rivas

Amsterdam Rams

Sophomore

#3

Jordan Sartin

Saratoga Springs Blue Streaks

Senior

#4

Dylan Sleezer

Queensbury Spartans

Junior

#5

Jack Schiavo

Niskayuna Silver Warriors

Freshman

#1

Zac Cummings

Salem-Cambridge

Senior

#2

Connor Lyons

Watervliet Cannoneers

Senior

#3

Brandon Mogul

Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Junior

#4

Gabe Fisher

Hoosick Falls Panthers

Junior

#5

Brandon Grupe

Galway Golden Eagles

Sophomore

120 lbs
120 lbs
#1

Brock Delsignore

South Glens Falls Bulldogs

Freshman

#2

Eric Griskowitz

Saratoga Springs Blue Streaks

Sophomore

#3

Jacob DeGuire

Mohonasen Warriors

Freshman

#4

Daniel Montalvo

Amsterdam Rams

Junior

#5

Ben Catrambone

Niskayuna Silver Warriors

Sophomore

#1

Trent Svingala

Maple Hill Wildcats

Junior

#2

Aiden Cullen

Greenville Spartans

Sophomore

#3

Alec Richards

Corinth Tomahawks

Freshman

#4

Riley Retell

Tamarac Bengals

Junior

#5

Jacob Slovak

Ichabod Crane Riders

Sophomore

126 lbs
126 lbs
#1

Michael Gonyea

Columbia Blue Devils

Senior

#2

Logan Barody

South Glens Falls Bulldogs

Senior

#3

Anthony Canova

Bethlehem Eagles

Junior

#4

Seamus Leavey

Shenendehowa Plainsmen

Freshman

#5

Ryan Brothers

Colonie Raiders

Freshman

#1

Orion Anderson

Schuylerville Black Horses

Senior

#2

Austin Lints

Schoharie Indians

Sophomore

#3

Patrick Moore

Watervliet Cannoneers

Junior

#4

Eh-Doh Kyl

Rensselaer Rams

Junior

#5

Richie Latimer

Mechanicville-Stillwater Warriors

Senior

132 lbs
132 lbs
#1

Billal Zamani

Schenectady Patriots

Junior

#2

Cody Deuel

Shenendehowa Plainsmen

Junior

#3

Michael Altomer

Columbia Blue Devils

8th Grader

#4

Nick Rodecker

Amsterdam Rams

Sophomore

#5

Nick Pino

La Salle Institute Cadets

Sophomore

#1

Daniel Motta

Mechanicville-Stillwater Warriors

Junior

#2

Dylan Callahan

Schoharie Indians

Senior

#3

Greg Hotaling

Cobleskill-Richmondville Bulldogs

Freshman

#4

Dwayne Compton

Cohoes Tigers

Senior

#5

Matthew LaPorte

Hoosick Falls Panthers

Junior

138 lbs
138 lbs
#1

Thomas Minahan

Niskayuna Silver Warriors

Junior

#2

Danny Jada

Burnt Hills Spartans

Senior

#3

Sean Malenfant

Averill Park Warriors

Freshman

#4

Jefferson LaMountain

Albany Academy Cadets

Senior

#5

Darius Sheldon

Columbia Blue Devils

Senior

#1

Juan Estrada

Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Senior

#2

Zack Davis

Warrensburg Burghers

Junior

#3

Xavier Jones

Schuylerville Black Horses

Senior

#4

Devon Lampron

Cobleskill-Richmondville Bulldogs

Junior

#5

Bobby Treshock

Tamarac Bengals

Sophomore

145 lbs
145 lbs
#1

Kiernan Shanahan

Shenendehowa Plainsmen

Junior

#2

Peter Meshkov

Niskayuna Silver Warriors

Freshman

#3

Johnny Matrazzo

Burnt Hills Spartans

Junior

#4

Will Fraser

Queensbury Spartans

Sophomore

#5

TJ Scaccia

Columbia Blue Devils

Junior

#1

Logan Duers

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Junior

#2

Hunter McKenna

Warrensburg Burghers

Freshman

#3

Marlon Laing

Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Junior

#4

Owen Lyons

Watervliet Cannoneers

Junior

#5

Brenden Finch

Lansingburgh Knights

Junior

152 lbs
152 lbs
#1

Andrew Fountain

Averill Park Warriors

Senior

#2

Jacob Edwards

Columbia Blue Devils

Sophomore

#3

Drew Bogdan

Albany Academy Cadets

Junior

#4

Frank Spadafora

Saratoga Springs Blue Streaks

Senior

#5

James Murphy

Niskayuna Silver Warriors

Sophomore

#1

Zachery Lawrence

Duanesburg Eagles

Junior

#2

Richard Forbes

Catskill Cats

Junior

#3

David McFarland

Salem-Cambridge

Senior

#4

Chris Simpson

Warrensburg Burghers

Junior

#5

Justin Hoffman

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Freshman

160 lbs
160 lbs
#1

Eoghan Sweeney

Niskayuna Silver Warriors

Senior

#2

Sam Bergin

Columbia Blue Devils

8th Grader

#3

Jake McGrail

Shenendehowa Plainsmen

Senior

#4

Ryan Diguiseppe

Saratoga Springs Blue Streaks

Senior

#5

Colby Harblin

Ballston Spa Scotties

Junior

#1

Ethan Cooper

Cobleskill-Richmondville Bulldogs

Sophomore

#2

Dillan Palaszewski

Galway Golden Eagles

Senior

#3

Charlie Grygas

Duanesburg Eagles

Junior

#4

Cody York

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Junior

#5

Joe Mancini

Greenville Spartans

Senior

170 lbs
170 lbs
#1

Tyler Barnes

Ballston Spa Scotties

Senior

#2

Liam Mooney

Colonie Raiders

Junior

#3

Spencer Clements

Shaker Bison

Senior

#4

Devin Crowe

Saratoga Springs Blue Streaks

Junior

#5

Tyler Grupe

Guilderland Flying Dutchmen

Junior

#1

Richie Conte

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Senior

#2

Dan Monthony

Warrensburg Burghers

Senior

#3

Brendan Covey

Whitehall-Fort Ann Railroaders

Sophomore

#4

Hunter Congdon

Canajoharie-Fort Plain

Senior

#5

Tyler Goodemote

Berne-Knox-Westerlo Bulldogs

Sophomore

182 lbs
182 lbs
#1

Jake Cook

Ballston Spa Scotties

Senior

#2

Dom Nassivera

Queensbury Spartans

Senior

#3

Pierce Hurd

Columbia Blue Devils

Senior

#4

Cameran Durant

Guilderland Flying Dutchmen

Sophomore

#5

Vincent Daviero

Burnt Hills Spartans

Junior

#1

Nolan McNeil

Warrensburg Burghers

Junior

#2

Murray Vliet

Catskill Cats

Senior

#3

Mike Sutliff

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Senior

#4

Dylan Steeken

Hudson Falls Tigers

Senior

#5

Hunter Edwards

Cobleskill-Richmondville Bulldogs

Sophomore

195 lbs
195 lbs
#1

Reggie Melvin

Niskayuna Silver Warriors

Senior

#2

Nico Mattia

Queensbury Spartans

Senior

#3

Parker Brooks

Shenendehowa Plainsmen

Senior

#4

Ryan Duryea

Columbia Blue Devils

Junior

#5

Marcus Barker

Colonie Raiders

Senior

#1

Sterling Spoon

Watervliet Cannoneers

Junior

#2

Chris Wilson

Warrensburg Burghers

Junior

#3

Tom Hill

Hudson Falls Tigers

Senior

#4

Jeff Crooks

Cobleskill-Richmondville Bulldogs

Freshman

#5

Devon Shader

Coxsackie-Athens Indians

Junior

220 lbs
220 lbs
#1

Nik Koch

Averill Park Warriors

Sophomore

#2

Creedence Cameron

Albany Falcons

Senior

#3

Brant Robinson

Saratoga Springs Blue Streaks

Junior

#4

Michael Rieken

Amsterdam Rams

Senior

#5

Nathan Rurycz

Ballston Spa Scotties

Senior

#1

Reggie Poulin

Cohoes Tigers

Senior

#2

Jack Binder

Warrensburg Burghers

Senior

#3

Brandon Bolster

Whitehall-Fort Ann Railroaders

Senior

#4

Najon Subik

Fonda-Fultonville Braves

Senior

#5

Dakota Anatriello

Coxsackie-Athens Indians

Junior

285 lbs
285 lbs
#1

Jacob Stangle

Ballston Spa Scotties

Junior

#2

Paul Brown

Mohonasen Warriors

Senior

#3

Tyler Briggs

Colonie Raiders

Senior

#4

Doug Cooper

Saratoga Springs Blue Streaks

Junior

#5

Robert Cleghorn

Columbia Blue Devils

Senior

#1

Craig Sawyer

Hoosick Falls Panthers

Junior

#2

Marc Martinez

Coxsackie-Athens Indians

Junior

#3

Christian Salvio

Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Junior

#4

William Mitcham

Hadley-Luzerne/Lake George War Eagle

Junior

#5

Bradlee Bugbee

Tamarac Bengals

Senior