TEAM SCORES |
||
1 |
Shenendehowa | 209.5 |
2 |
Burnt Hills | 155.0 |
3 |
Columbia | 137.0 |
4 |
Queensbury | 116.0 |
5 |
Schenectady | 111.5 |
6 |
Averill Park | 101.5 |
7 |
Amsterdam | 90.5 |
8 |
Ballston Spa | 84.0 |
9 |
Albany Academy | 78.0 |
10 |
Saratoga Springs | 69.5 |
11 |
Niskayuna | 57.0 |
12 |
South Glens Falls | 53.0 |
13 |
Mohonasen | 49.0 |
14 |
Colonie | 42.5 |
15 |
Bethlehem | 36.0 |
16 |
La Salle Institute | 35.5 |
17 |
Shaker | 16.5 |
18 |
Guilderland | 16.0 |
19 |
Albany | 14.0 |
20 |
Christian Brothers Academy | 7.0 |
21 |
Scotia Glenville | 0.0 |
MOST OUTSTANDING WRESTLER |
FINALS |
|
099 | Trent Svingala (Albany Academy) dec Brock Delsignore (South Glens Falls) 4-2 |
106 | Michael Gonyea (Columbia) pin Antoine Grace (Queensbury) 1:14 |
113 | Trent Nadeau (Columbia) pin Shiva Bhoge (Mohonasen) 3:01 |
120 | John Devine (Columbia) pin Jordan Sartin (Saratoga Springs) 4:10 |
126 | Kiernan Shanahan (Shenendehowa) dec Josh Reed (Schenectady) 7-5 |
132 | Christian Gramuglia (Burnt Hills) dec Max Tempel (Averill Park) 7-4 |
138 | Matt Saville (South Glens Falls) dec Kevin Guardino (Shenendehowa) 9-6 |
145 | Antonio Zamora (Schenectady) dec Kyle Jasenski (Albany Academy) 4-2 |
152 | Anthony Laniewski (Niskayuna) dec Ryan Moore (La Salle Institute) 3-1 |
160 | Eoghan Sweeney (Niskayuna) dec Anthony DiNallo (Shenendehowa) 6-3 |
170 | Tyler Barnes (Ballston Spa) dec Collin Derboghossian (Schenectady) 3-2 |
182 | Kevin Parker (Shenendehowa) pin Jake Cook (Ballston Spa) 1:32 |
195 | Dylan Dubuque (Columbia) inj def Marcus Torres (Amsterdam) |
220 | Joe Messare (Burnt Hills) dec Garreck Golish (Ballston Spa) 2-1 |
285 | Jake Warren (Burnt Hills) maj dec Chris Garrison (Amsterdam) 10-2 |
CONSOLATION FINALS |
|
099 | Jake Kimble (Colonie) dec Cody Deuel (Shenendehowa) 5-0 |
106 | Daniel Montalvo (Amsterdam) dec Ryan Encarnacion (Saratoga Springs) 14-11 |
113 | Lucien Loeper (Averill Park) dec Anthony Canova (Bethlehem) 8-3 |
120 | Caiden Mondore (La Salle Institute) dec Andrew Dennis (Averill Park) 2-1 |
126 | Danny Jada (Burnt Hills) dec David Wolanski (Guilderland) 4-0 |
132 | Dietrich Hartman (Shenendehowa) maj dec Deyker Edwards (Schenectady) 15-5 |
138 | Nick Robbins (Queensbury) dec Joe Cauwenburghs (Averill Park) 9-7 |
145 | Jon Law (Queensbury) dec Vinny Pedone (Burnt Hills) 9-5 |
152 | Jared Bruno (Queensbury) pin Andrew Fountain (Averill Park) 0:53 |
160 | AJ Melendez (Schenectady) pin Zach Zebrowski (Albany Academy) 1:45 |
170 | Nico Mattia (Queensbury) dec Nick Joseph (Shenendehowa) 7-5 |
182 | Brandon Barbagelata (Burnt Hills) pin Jake Rodecker (Amsterdam) 3:25 |
195 | Dustin Bruhns (Shenendehowa) dec Nelson Quinoses (Amsterdam) 3-2 |
220 | Joseph Galusha (Mohonasen) maj dec Tyson Jones (Albany) 9-1 |
285 | Shane Walpole (Shenendehowa) pin Spencer Wickert (Saratoga Springs) 4:37 |
SEMI-FINALS |
|
099 | Trent Svingala (Albany Academy) pin Cody Deuel (Shenendehowa) 1:32 |
Brock Delsignore (South Glens Falls) pin Jake Kimble (Colonie) 1:19 | |
106 | Michael Gonyea (Columbia) pin Daniel Montalvo (Amsterdam) 1:14 |
Antoine Grace (Queensbury) maj dec Ryan Encarnacion (Saratoga Springs) 13-3 | |
113 | Trent Nadeau (Columbia) dec Lucien Loeper (Averill Park) |
Shiva Bhoge (Mohonasen) dec Anthony Canova (Bethlehem) 4-2 OT | |
120 | John Devine (Columbia) maj dec Caiden Mondore (La Salle Institute) 10-1 |
Jordan Sartin (Saratoga Springs) dec Andrew Dennis (Averill Park) 4-2 | |
FIFTH PLACE FINALS |
|
099 | Caleb Svingala (Albany Academy) dq Eric Griskowitz (Saratoga Springs) |
106 | Sammy Lindberg (Burnt Hills) dec Vincent Santilli (South Glens Falls) 8-3 |
113 | Tristan Biviano (Saratoga Springs) dec Patrick Leahey (Averill Park) 5-1 |
120 | Nick Hotaling (Shenendehowa) inj def Robert Forlano (Burnt Hills) |
126 | Devin Wright (Bethlehem) dec Jefferson LaMountain (Albany Academy) 8-4 |
132 | Will Hughes (Queensbury) dec Thomas Minahan (Niskayuna) 10-7 |
138 | Ryan Diguiseppe (Saratoga Springs) dec Daquan Williams (Burnt Hills) ? |
145 | Rob Stagnitta (Bethlehem) pin Jake Desanto (Colonie) 3:37 |
152 | Danny Degennero (Shenendehowa) dec William Mather (Ballston Spa) 7-2 |
160 | Taylor Pfaff (Colonie) dec Dom Nassivera (Queensbury) 6-0 |
170 | Ethan Hartlage (Shaker) dec Tommy ONeill (Columbia) 4-2 |
182 | Johnta Terry (Schenectady) inj def Addison Groesbeck (Christian Brothers Academy) |
195 | James Martin (Burnt Hills) dec Neil Perreira (Schenectady) 3-1 |
220 | David Wingate (Columbia) dec Francisco Alejandro (Amsterdam) 3-1 |
285 | Jamie LaFarr (Queensbury) pin Jacob Stangle (Ballston Spa) 1:12 |
QUARTER-FINALS |
|
099 | Trent Svingala (Albany Academy) pin Ben Catrambone (Niskayuna) 0:07 |
Cody Deuel (Shenendehowa) dec Eric Griskowitz (Saratoga Springs) 6-1 | |
Jake Kimble (Colonie) dec Caleb Svingala (Albany Academy) 7-5 OT | |
Brock Delsignore (South Glens Falls) pin Jacob Deguire (Mohonasen) 1:25 | |
106 | Antoine Grace (Queensbury) maj dec Brad Heffernan (Ballston Spa) 21-11 |
Ryan Encarnacion (Saratoga Springs) maj dec Sammy Lindberg (Burnt Hills) 14-4 | |
Daniel Montalvo (Amsterdam) tf Vincent Santilli (South Glens Falls) 22-3 | |
Michael Gonyea (Columbia) pin Andrew Lee (Averill Park) 0:21 | |
113 | Shiva Bhoge (Mohonasen) pin Mike Dimonda (Shenendehowa) 0:22 |
Anthony Canova (Bethlehem) pin Nate Angell (Queensbury) 4:40 | |
Lucien Loeper (Averill Park) dec Tristan Biviano (Saratoga Springs) 11-6 | |
Trent Nadeau (Columbia) pin Nick Rodecker (Amsterdam) 0:40 | |
120 | John Devine (Columbia) pin Dawson LaLuna (Queensbury) 4:59 |
Caiden Mondore (La Salle Institute) dec Vincent McCann (Albany) 8-5 | |
Andrew Dennis (Averill Park) dec Nick Hotaling (Shenendehowa) 5-4 UOT | |
Jordan Sartin (Saratoga Springs) tf Anthony Mandgo (Shaker) 5:26 |