Section III
HOME RANKINGS FORUM PICTURES

 

 

Nickname: Blue Streaks
Address:

1 Blue Streak Boulevard
Saratoga Springs, NY 12866

Phone: (518) 587-6690
League: Suburban Council
Colors: Blue/White
Class-Div: A-1
Coach:

Jake Zanetti
Brendan Polcare (Asst)
Gage Simpson (JV)

Web: District Website
Track Wrestling
Directions: Google Maps
Interactive: Submit Team Profile
  Submit Schedule
  Submit Roster
Name
Class
W-L
Weight

Ackley, Ian

Baughan, Charles

Beaury, Taylor (1)

Bench, Gianni

Brooks, Jonathan

Burke, Jayden

Carrillo, Ceasr

Cheiymm, Rei

Coffin, Ethan

Crawford, Shane

Dacey, Danny (2)

Damein, Spencer

Davis, Dakarai

Delgado, Gianni (1)

Destino, Lucan

Devizzio, Logan

Dimick, Robert

Douglas, Troye

Edwards, Kyle

Edwards, Trey

Fromma, Marek

Hassan, Tarik

Hinchcliff, Devon

Huss, Ollie

Johnson, Christopher

Lee, Ameir

Matter, Chase (3)

Mckinley, Patrick (1)

Paolone, Jacob

Passaretti, Hayden

Pingelski, Dylan

Sanatabar, Riley

Schonheinz, Carter

Spratt, Gavin

Stoutenburg, Brendan (3)

Stoutenburg, Luke (5)

 
Click on wrestler name for individual results
Click on column heading to sort by that column
Date
Event
Type
Where
Result
11/28
Colonie
dm
Home
12/02
Ballston Spa Duals
dmt
Ballston Spa
 
Hudson Falls
 
 
 
Minisink Valley
 
 
 
Warrensburg-Lake George
 
 
 
Shaker
 
 
 
Ballston Spa
 
 
12/06
Shenendehowa
dm
Shenendehowa
12/13
Guilderland
dm
Guilderland
12/16
Lee Van Slyke Memorial Duals
dmt
Ravena-Coeymans-Selkirk
 
Burnt Hills
 
 
 
Duanesburg
 
 
 
Queensbury
 
 
 
Massapequa
 
 
 
Unatego-Unadilla Valley
 
 
12/20
Shaker
dm
Shaker
12/28-29
66th Windsor Christmas Tournament
tou
Windsor
01/06
Saratoga Invitational
tou
Saratoga Springs
01/10
Niskayuna
dm
Home
01/13
Schenectady Invitational
tou
Schenectady
 
Averill Park
 
 
01/17
Section 2 D1 Dual Meet Championship
dmt
Queensbury
 
Burnt Hills
 
 
01/18
Schenectady
dm
Home
01/20
King Bison Invitational
tou
Shaker
01/23
Ballston Spa
dm
Home
01/25
Columbia
dm
Home
01/27
NYSPHSAA D1 Dual Meet Championship
dmt
SRC Arena
 
Horseheads
 
 
 
Plainedge
 
 
02/03
Section 2 Class A Tournament
tou
Colonie
02/10
Section 2 Division I Championships
tou
Cool Insuring Arena
02/23-24
NYSPHSAA Division I Championships
tou
MVP Arena, Albany

Hover over tournament name to see tournament field
Italics indicate a league match
 
SUBURBAN COUNCIL STANDINGS
Team Overall League
18-4
8-0
8-4
1-0
11-4
7-1
9-4
7-1
12-3
7-2
16-6
6-2
8-9
3-4
11-7
3-5
11-15
3-5
8-7
2-6
10-10
1-7
3-12
1-7
5-4
0-1
6-12
0-8
0-0
0-0
SECTION CHAMPIONS

Larry Staulters

1960 - 154

John Nichols

1962 - HWT

Jay Mulligan

1973 - 167

Korey Dismus

1974 - 155

3rd NYS

Kevin Mulligan

1975 - 145

4th NYS

Tim Jackson

1976 - 177

Joe Wilsey

1980 - 105

4th NYS

Nick Wilsey

1980 - 119

5th NYS

Joe Wilsey

1981 - 112

Joe Wilsey

1982 - 119

2nd NYS

Mike Arpey

1982 - 155

STATE CHAMP

Steve Vetsch

1982 - 250

2nd NYS

Chris Cocozzo

1987 - 105

Chris Cocozzo

1988 - 105

6th NYS

Jason Rocker

1989 - 167

4th NYS

Kris West

1994 - 145

Brendan Polcare

2001 - 119

Mark Maglione

2004 - 171

Matt Riddle

2004 - 189

STATE CHAMP

Kyle Denis

2007 - 152

Brant Robinson

2019 - 195

Eric Griskowitz

2020 - 145

Sachiel Chuckrow

2022 - 160

Taylor Beaury

2023 - 126

7th NYS

Lorenzo Palleschi

2023 - 189

8th NYS

Patrick Mckinley

2024 - 215

NY STATE TOURNAMENT WILDCARDS

Dominic Inzana

2011 - 096

Dominic Inzana

2012 - 106

Dominic Inzana

2014 - 120

6th NYS

Matt Holton

2014 - 285

Dominic Inzana

2015 - 182

Jordan Sartin

2016 - 120

Jordan Sartin

2018 - 113

Eric Griskowitz

2019 - 138

Taylor Beaury

2022 - 132

Gordon Murray

2022 - 152

Vito Spatafora

2023 - 172

Patrick McKinley

2023 - 215

Taylor Beaury

2024 - 131

Luke Stoutenburg

2024 - 138

Danny Dacey

2024 - 145

Gianni Delgado

2024 - 170

TOP THREE TEAM PLACEMENTS

1959

1975

2023

2024